Kadra U16 kobiet: Trzy zwycięstwa w sparingach z Grecją

W dniach 24-28 lipca przygotowująca się do Mistrzostw Europy Dywizji B (Oradea/Rumunia 5-14.08.2016) reprezentacja kadetek przebywała w Atenach, gdzie rozegrała trzy mecze kontrolne z rówieśniczkami z Grecji (także Dywizja B).

Była to ostatnia okazja do zweryfikowania efektów pracy wykonanej podczas przygotowań, które trwały od 22 czerwca. Tym razem sztab szkoleniowy z Maciejem Gordonem na czele dysponował optymalnym zestawem zawodniczek. Do zespołu dołączyła Anna Makurat, która ma za sobą występy w kadrze U-20 na tegorocznych Mistrzostwach Europy Dywizji A.

Nasz zespół odniósł zasłużone trzy zwycięstwa. Dwa pierwsze spotkania to wyrównana gra w pierwszej połowie i dominacja naszych dziewcząt w drugiej, czego efektem były wysokie zwycięstwa.

W trzecim spotkaniu młode Greczynki stawiały znaczniej dłużej opór, a mecz rozstrzygnął się dopiero w końcowych minutach spotkania.

Nasza reprezentacja w każdym spotkaniu grała całym składem, co pozwoliło na realizowanie założeń zarówno w presyjnej obronie na różnych wysokościach boiska, jak i w forsowaniu tempa w transmisji ofensywnej. Zespół potwierdził dobre przygotowanie fizyczne, które może być jednym z decydujących czynników w walce o awans do dywizji A.

Grecja - Polska 56 : 79 (35:43)

Polska: Zięmborska 12, Hipp 9, Wińkowska 9, Leszczyńska 8, Popiół 8, Banaszak 6, Trzeciak 6, Kulińska 5, Makurat 5, Wojtala 4, Gzinka 4, Iwaniuk 1.

Grecja - Polska 52:81 (28:38)

Polska: Makurat 20, Popiół 13, Banaszak 12, Hipp 9, Wińkowska 6, Trzeciak 4, Wojtala 4, Zięmborska 4, Leszczyńska 2, Gzinka 1, Iwaniuk 1, Kulińska.

Grecja - Polska 41:51 (28:22)

Polska: Makurat 14, Zięmborska 13, Popiół 8, Banaszak 4, Leszczyńska 4, Wińkowska 2, Trzeciak 2, Wojtala 3, Kulińska 1, Gzinka, Iwaniuk, Hipp.