Kadra U16 kobiet: Wygrana po zaciętym meczu z Rumunią

Polskie kadetki wygrały drugi mecz mistrzostw Europy dywizji B. Po zaciętym spotkaniu podopieczne Macieja Gordona pokonały gospodarza turnieju Rumunię 57:54, choć jeszcze na dwie minuty przed końcem przegrywały różnicą trzech. W niedzielę kadrę czeka mecz z Macedonią.

Pierwsza kwarta to wyrównana gra z nieznaczną przewagą Rumunek. Jednak to Polki na pierwszą przerwę schodziły z trzypunktowym prowadzeniem (16:13). W drugiej kwarcie nasza reprezentacja podkręciła tempo odskakując w 18. minucie na 11 punktów (34:23), jednak tuż przed przerwą Rumunki zniwelowały dystans do siedmiu.

Druga połowa to nadal dobra gra naszego zespołu, jednak przy oszałamiającym dopingu Rumunki zdołały zniwelować stratę, a w 31. minucie wyjść na pierwsze prowadzenie 44:43. Od tego momentu toczyła się wyrównana walka kosz za kosz, jednak na 3 minuty do końca gospodynie objęły prowadzenie 52:49.

W końcówce spotkania to nasze zawodniczki zachowały zimną krew bezbłędnie wykonując rzuty wolne, najpierw Wojtala (3/3) następnie Makurat (2/2), ta druga dołożyła jeszcze celny rzut za 3 pkt i to nasze kadetki cieszyły się z ciężko wywalczonego zwycięstwa.

Obok dwóch wymienionych zawodniczek na wyróżnienie zasłużyła także Trzeciak, zdobywczyni 15 punktów. Polki z dwoma zwycięstwami prowadzą w grupie D.

Polska - Rumunia 57:54 (16:13, 19:15, 8:14, 14:12)

Punkty dla Polski: Makurat 18, Trzeciak 15, Wojtala 9, Kulińska 4, Popiół 4, Banaszak 4, Ziemborska 3, Gzinka 0, Hipp 0, Iwaniuk 0, Leszczyńska 0, Winkowska 0.