Kadra 3x3 gra w mistrzostwach świata

Środowym meczem z Rumunią reprezentacja Polski 3x3 mężczyzn rozpocznie swój udział w mistrzostwach świata w chińskim Kantonie. W tym samym dniu swój pierwszy mecz rozegrają również panie.

news

Na początku września kadra 3x3 w składzie Filip Kenig, Norbert Kulon, Przemysław Lewandowski oraz Przemysław Rduch zajęła 8. miejsce w mistrzostwach Europy. Polacy ulegli wówczas w ćwierćfinale późniejszym mistrzom Starego Kontynentu Słoweńcom.


Nasi koszykarze również w mistrzostwach świata chcą znaleźć się w 1/4 finału. W porównaniu do rozgrywanego w Rumunii turnieju nastąpiła jedna zmiana w składzie. Norberta Kulona, który walczy o minuty na parkietach PLK zastąpił Michał Wojtyński.
Polacy w Chinach przebywają od poniedziałku i mieli okazję rozegrać sparingi z Holandią oraz Słowenią. - Zwłaszcza mecze z tym ostatnim rywalem były dla nas solidną lekcją basketu - mówi Filip Kenig.


Uczestnicy mistrzostw globu zostali podzieleni na cztery grupy po pięć drużyn. Polacy zagrają z Rumunią, Węgrami, Hiszpanią i Filipinami. Awans do ćwierćfinału uzyskają po dwa najlepsze zespoły.


- Najbardziej boję się spotkania otwarcia i nie mam na myśli rywala, z którym przyjdzie nam się zmierzyć, lecz fakt, że będzie to nasz pierwszy mecz w tym zestawieniu personalnym. Nasza grupa jest bardzo wyrównana i praktycznie każdy może wygrać z każdym, dlatego tak ważne jest pierwsze starcie - analizuje Przemysław Rduch.


Kadrowicze bardzo chwalą sobie organizację turnieju w Kantonie. - Porównałbym ją do finału World Tour w Abu Dabi z zeszłego roku - mówi Rduch, a Filip Kenig dodaje: - Na poprzednich mistrzostwach świata w Rosji nie byłem, ale od uczestników wiem, że wszystko wygląda znacznie lepiej.


Biało-czerwoni na poprzednich mistrzostwach świata w Moskwie zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu.


Na imprezie tej rangi w środę zadebiutują również nasze panie. Do Kantonu poleciały Karolina Formella, Angelika Kuras, Paulina Kuras i Karina Różyńka. Wszystkie są zawodniczkami AZS Uniwersytet Gdański i właśnie zgranie ma być największą siłą naszego zespołu.


Polki w grupie zmierzą się z Indonezją, Nową Zelandią, Ukrainą oraz Holandią.


Wszystkie spotkania będzie można śledzić tutaj:

Terminarz Polek
Polska – Indonezja, środa, 12 października, godz. 12.50 (polskiego czasu)
Nowa Zelandia – Polska, środa, 12 października, godz. 14.40
Ukraina – Polska, piątek, 14 października, godz. 11.50
Polska – Holandia, piątek, 14 października, godz. 15.20


Terminarz Polaków:
Polska – Rumunia, środa, 12 października, godz. 9.00 (polskiego czasu)
Polska – Węgry, środa, 12 października, godz. 10.50
Hiszpania – Polska, piątek, 14 października, godz. 8.30
Filipiny – Polska, piątek, 14 października, godz. 10.40

udostępnij