SMS PZKosz Władysławowo z kompletem zwycięstw w turnieju EYBL

W trakcie pierwszego weekendu grudniowego w Gdyni odbył się turniej ligi EYBL, w którym udział brali nasi uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Cetniewie. Miasto z morza i marzeń oprócz naszej drużyny i gospodarzy Asseco Gdynia gościło jeszcze 6 ekip: Tsmoki Mińsk, Olimp 97 Sankt Petersburg, DSN Ryga, BC Ventspils, Akademia Koszykówki Budapeszt i BC BARSY Kazachstan.

news

Pierwszego dnia podopiecznym Mariusza Niedbalskiego w hali Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni przy ul. Śmidowicza 69 przyszło mierzyć się z gospodarzem turnieju - ekipą Asseco Gdynia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 53:43, a zawodników z Władysławowa do zwycięstwa poprowadził duet Daniel Gołębiowski i Michał Samsonowicz (odpowiednio 19 i 15 punktów), po stronie młodszych „Beach Boys” wyróżnił się z kolei duet Michał Kołodziej i Karol Kamiński (15 i 12 punktów).

Kilka godzin później na drodze uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego stanęła drużyna Olimp 97 Sankt Petersburg. Zawodnicy z Rosji nie stawili większego oporu i przegrali 37:68, a każdy z naszych zawodników wpisał się na listę strzelców. Najwięcej punktów uzbierał Mikołaj Czyż – 14, natomiast po stronie przegranych 10 oczek ustrzelił Nikolai Kochegoro. Pierwszy dzień zakończony bilansem 2-0.

Drugiego dnia jako pierwsi naprzeciwko „SMSiaków” stanęła drużyna z Basketball Academy Budapest. Po stronie „Madziarów” trudny do upilnowania był Marcell Volgyi, który zanotował 19 oczek przy bardzo dobrej skuteczności 7 na 11 z gry, jednak było to za mało na chłopaków z Cetniewa, których do zwycięstwa poprowadził Daniel Gołębiowski – autor 18 punktów.

Kolejną przeszkodą tego dnia miał się okazać klub z Rygi, jednak DSN przegrał wyraźnie 49:79. Po raz kolejny wszyscy nasi zawodnicy wpisali się na listę strzelców ale tym razem najwięcej, bo aż 14 zdobył Kacper Mąkowski. 18 oczek po stronie Łotyszy uzbierał Niks Salenieks. Bilans po drugim dniu turnieju 4-0.

Ostatni dzień i ostatni mecz to potyczka ze Smokami z Mińska. Białorusini bardzo chcieli jako pierwsi w tym turnieju pokonać zawodników NLO SMS Władysławowo, ale i oni musieli uznać wyższość podopiecznych Mariusza Niedbalskiego przegrywając ostatecznie 49:66. Po raz kolejny najlepszym strzelcem okazał się Mikołaj Czyż, autor 14 oczek.

Szczegółowe statystyki z meczów SMS Władysławowo znaleźć można pod linkiem:
http://www.eybl.lv/new/b_juniors_team.php?team_id=4632939&season_id=92745#mbt:103-200$t&0=1

- Udział w rozgrywkach EBL to bardzo ważny punkt naszego programu sportowego. Pracowałem wiele lat z reprezentacjami młodzieżowymi i wiem ile to dla młodego zawodnika znaczy. Chcielibyśmy w każdym sezonie rozgrywać ok. 15 spotkań międzynarodowych, co w cyklu trzyletnim dałoby sporą dawkę międzynarodowego współzawodnictwa. Rywalizacja z takimi zespołami jak KHIMKY Moskwa, Asseco Gdynia, Ventspils, Ryga czy Petersburg to ciekawe doświadczenia i z pewnością podnoszenie poziomu sportowego. W 10 dotychczasowych spotkaniach odnieśliśmy 9 zwycięstw, a przed nami jeszcze turniej w Mińsku. W kwietniowym FINAL FOUR zagrają cztery najlepsze zespoły. Bardzo chcielibyśmy się tam znaleźć - tak w kilku zdaniach podsumował turniej trener Mariusz Niedbalski.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Michał Samsonowicz, natomiast do piątki turnieju wybrano Adriana Boguckiego i Daniela Gołębiowskiego. Bilans na koniec turnieju 5-0, bilans po dwóch turniejach 9-1. Kolejny, trzeci turniej już 26 stycznia 2017 roku w Mińsku.

 

udostępnij