Basket Start w Warszawie

Basket Start to najnowszy pomysł Fundacji Kasi Dulnik. Rozgrywki, których pierwsza edycja odbędzie się 13 maja 2017 r. w Hali Koło na Obozowej 60 w Warszawie, to szansa sprawdzenia umiejętności zarówno dla dzieci już zrzeszonych w klubach, jak i tych, które po prostu lubią pograć w kosza. Podstawowe warunki zgłoszenia są tylko dwa!

Jakie są warunki zgłoszenia?

Pierwszy jest oczywisty – to chęci. Po drugie zaś uczestniczki i uczestnicy programu Basket Start rekrutują się spośród urodzonych nie wcześniej niż w 2004 roku.

Co ważne – nie liczą się przynależność klubowa, wzrost, umiejętności, czy jakaś wyjątkowa smykałka do basketu. Czekamy również na dzieci, które lubią spędzać sportowo i chciałyby zapoznać się z naszą ulubioną dyscypliną.

Co z dziewczynkami?

Ważną cechą programu Basket Start jest to, że nie ważna jest w nim również płeć dziecka. A właściwie inaczej – jest bardzo ważna! Chcemy, by w każdej drużynie, biorącej udział w turnieju była co najmniej jedna dziewczynka.

Dla kogo jest Basket Start? Dla wszystkich!

Czekamy na zgłoszenia zarówno od drużyn klubowych, szkółek koszykarskich, zespołów z jednej klasy czy szkoły, skrzykniętych jednorazowo teamów podwórkowych, czy drużyn dziecięcych zebranych przez grupkę znajomych rodziców. Mecze rozgrywać będziemy systemem 5 na 5 zawodników. Podpowiadamy więc, że najlepiej żeby drużyna miała co najmniej 7 zgłoszonych.

Z doświadczenia wiemy, że w przededniu lub wręcz w dniu turnieju zawsze komuś coś wypadnie. Ale nie martwcie się – nawet jeśli zespół się rozpadnie, coś poradzimy.

Czy można zgłosić dziecko do Basket Start indywidualnie? Oczywiście, że tak!

Z dzieci zgłoszonych indywidualnie skompletujemy zespoły już na miejscu. Ostateczny podział na drużyny nastąpi po zebraniu zgłoszeń wszystkich uczestników.

Jak się zgłaszać? To proste.

Zgłoszenia należy składać mailowo pod adresem fundacjakasidulnik@gmail.com lub telefonicznie, pod numerem: 506-021-197. Ważne, żeby zdążyć do 5 maja 2017, kiedy upływa termin zgłoszeń.

Już na miejscu będziemy zbierać zgody rodziców na udział dzieci w turnieju. To dokument prawnie wymagany i bez niego nie będziemy mogli dopuścić dziecka do zabawy.

Więcej informacji

 

udostępnij