WKK Wrocław mistrzem Polski kadetów 2017

Koszykarze WKK Wrocław zostali mistrzami Polski do lat 16. W finale podopieczni Łukasza Dziergowskiego i Macieja Grzybka pokonali Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 82:53. Brąz dla UKS Siódemki Trefla Sopot. MVP turnieju finałowego został wybrany Igor Yoka-Bratasz.

news Zdjęcia | Fot: Jakub Janecki

To było starcie dwóch drużyn wywodzących się z tej samej strefy. W ramach rozgrywek prowadzonych przez Dolnośląski Związek Koszykówki WKK i Zastal Fatto Deweloper miały taką samą liczbę punktów w tabeli końcowej, ale wyżej byli zielonogórzanie, którzy mieli lepszy bilans dwumeczu.

Z tego powodu Zastal Fatto Deweloper rywalizację na centralnym szczeblu rozgrywek rozpoczął od turnieju półfinałowego, WKK było zmuszone grać od ćwierćfinałów.

Większa liczba spotkań najwyraźniej nie zaszkodziła podopiecznym Łukasza Dziergowskiego i Macieja Grzybka. W drodze do finału WKK nie przegrało żadnego meczu, w rozgrywkach grupowych pokonując w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie rozgrywany był turniej finałowy, Zastal Fatto Deweloper.

Spotkanie grupowe zakończyło się różnicą 24 punktów, jeszcze większa dystans dzielił oba kluby w finale. WKK z każdą kolejną minutą budowało swoją przewagę, głównie dzięki znacznie lepszej niż rywale skuteczności w ataku. Zastal Fatto Deweloper częściej niż wrocławianie ponawiał akcje (m.in. 16 zbiórek w ataku), ale na niewiele się to zdało.

Koszykarze WKK trafili 16 z 40 rzutów z dystansu, podczas gry rywale 3 z 30. 22 punkty dla wrocławian uzyskał Igor Yoka-Bratasz, który oprócz czterech celnych trójek, trafił 5 z 8 rzutów za dwa punkty. Drugą i trzecią kwartę WKK wygrało 49:25 i w ostatniej odsłonie mogło świętować zdobycie mistrzostwa Polski.

17 punktów i 6 asyst miał w finale Mateusz Kaszowski, a 16 punktów i 7 asyst Tomasz Madejski. Zastalowi Fatto Deweloper w odniesieniu wygranej nie pomogło drugie z rzędu double-double Miłosza Góreńczyka (20 pkt i 12 zbiórek).