Uniwersjada: Polki wygrywają z Koreą

Reprezentacja Polski kobiet pokonała Koreę Południową 79:56 na Uniwersjadzie w Tajpej. Dzięki temu zwycięstwu w poniedziałek Biało-Czerwone zagrają o 13. miejsce w turnieju z Chile.

news Zdjęcia | Paweł Skraba

STATYSTYKI Z MECZU

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale już po kilku minutach dzięki Magdalenie Szajtauer i Kamili Podgórnej Polki prowadziły 18:11. Koreanki jeszcze goniły, ale po trafieniu Zuzanny Sklepowicz to nasza reprezentacja miała cztery punkty przewagi po 10 minutach rywalizacji. Kluczowa dla tego meczu okazała się druga kwarta. To właśnie w niej Biało-Czerwone pokazały twardą obronę i zdołały uciec rywalkom na bezpieczne prowadzenie. Bardzo dobrze radziła sobie Amalia Rembiszewska, a po rzutach wolnych Moniki Naczk było 43:26 po pierwszej połowie.

Kolejne kwarty był już ponownie trochę bardziej wyrównane, ale to zespół trenera Teodora Mollova ciągle był stroną przeważającą i potrafił bez problemów utrzymywać prowadzenie. Następne akcje kończyła Rembiszewska, a dzięki trójce Agaty Stępień Polki wygrywały 57:36 po 30 minutach spotkania. Początek ostatniej części meczu był popisem Darii Marciniak. Biało-Czerwone ostatecznie zwyciężyły aż 79:56.

- Mieliśmy w tym spotkaniu dość dużą przewagę wzrostu i taktycznie to wykorzystaliśmy - zarówno w obronie, jak i w ataku. Gdyby rywalki miały lepszą dyspozycję dnia, lepiej rzucały z dystansu, to byłoby nam trudniej. Jestem zadowolony z wykonania założeń przedmeczowych - powiedział po spotkaniu trener Teodor Mollov.

W poniedziałek Polki zagrają o 13. miejsce na Uniwersjadzie - rywalem będzie Chile.

Korea Południowa - Polska 56:79 (17:21, 9:22, 10:14, 20:22)

Polska: Rembiszewska 20, Marciniak 12, Szajtauer 10, Stępień 9, Podgórna 9, Naczk 5, Sklepowicz 4, Pisera 4, Jaworska 4, Bujniak 2, Ossowska 0