Trzecia porażka Weegree AZS Politechniki Opolskiej

Właściwej synergii nie mogą odnaleźć na początku sezonu koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej. Zespół, który miał nadawać ton rywalizacji w grupie D, na razie gra ze zmiennym szczęściem i systematycznie traci dystans do liderów.

Najważniejsza część sezonu dla koszykarzy Akademików rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy. To w fazie play-off decydować się bowiem będzie, które z drużyn zdołają wywalczyć promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Klub z Opola takie aspiracje ma, a lepszy wynik z rundy zasadniczej, powinien zwiększyć te szanse.

Przebudowany w przerwie letniej zespół na razie niczym szczególnym się nie wyróżnił. Z siedmiu spotkań ligowych podopieczni Jędrzeja Sudy wygrali tylko cztery. Po nadspodziewanie łatwej wygranej nad Röben Gimbasket Wrocław, przyszła zaskakująca porażka na własnym parkiecie z Exact Systems Śląsk Wrocław.

Gdy wydawało się, że opolanie odnaleźli odpowiedni rytm, a doświadczeni gracze ze spokojem rozgrywać będą wyrównane końcówki, AZS stracił punkt w Częstochowie, w ostatniej serii spotkań nie sprostał zaś na wyjeździe Górnikowi Trans.eu Wałbrzych.

Goście źle rozpoczęli spotkanie (7:20), ale wraz z upływem minut prezentowali się lepiej. W końcówce czwartej kwarty przy czteropunktowej stracie mieli nawet piłkę, ale nie potrafili zamienić posiadania na punkty.

Skutecznie wykorzystali to koszykarze Górnika zdobywając punkty i utrzymując swoją przewagę do końca.

W grupie D bilans 6-1 mają Górnik Trans.eu Wałbrzych oraz Exact Systems Śląsk Wrocław. Lepszy bilans od Weegree AZS Politechnika Opolska mają jeszcze WKK Wrocław, KS Stal Ostrów Wlkp. i KS Kosz Pleszew.