Pyra polubiła zacięte końcówki, dwaj inni trzecioligowcy w Final Four

Zahartowani w wyrównanych meczach są koszykarze poznańskiej Pyry. Zespół z Wielkopolski do II rundy awansował po ostatniej akcji meczu, tym razem spotkanie z udziałem podopiecznych Marka Łodygi zakończyło się po dogrywce. Międzyświąteczny okres mogą planować już także koszykarze UKS Chromika Żary oraz Hensfort Przemyśl, którzy podobnie jak Pyra pokonali drużyny z drugiej ligi. Stawkę uczestników Final Four uzupełniło R8 Basket AZS Politechnika Kraków.

Jeden z czołowych zespołów pierwszej ligi w środę rozgrywał mecz ligowy, a dzień później rywalizował w Świdnicy z trzecioligową Franc Gardiner Polonią. Zgodnie z przewidywaniami goście wygrali pierwszą kwartę wyraźnie i potrafili utrzymać przewagę do ostatnich minut. Z większej liczby minut na parkiecie efektywnie skorzystał Kacper Stalicki, który zakończył mecz z dorobkiem 38 punktów. Double-double (17 pkt i 10 zbiórek) miał Michał Hlebowicki.

Wyniki II rundy Pucharu Polski

UKS Chromik Żary - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków WYNIK
Hensfort Przemyśl - KS Rosa-Sport Radom WYNIK
MKK Pyra Poznań - Stomil Olsztyn WYNIK
Franc Gardiner Polonia Świdnica - R8 Basket AZS Politechnika Kraków (czwartek, godzina 19:30)

System i zasady rozgrywek
W rozgrywkach Pucharu udział bierze 12 zgłoszonych klubów.
Puchar jest rozgrywany w systemie "przegrywający odpada", w formie pojedynczych meczów w każdej rundzie. Pary wyłaniane są w losowaniu. W rundach z udziałem więcej niż ośmiu drużyn przy rozstawieniu do losowania zastosowane zostanie kryterium geograficzne. Gospodarzem każdego meczu jest drużyna z niższej ligi lub wyłaniany jest on w losowaniu.

Dla czterech najlepszych drużyn zorganizowany zostanie turniej finałowy w formule Final Four. Organizator turnieju zostanie wybrany przez Komisję Przyznawania Turniejów Szczebla Centralnego po wyłonieniu czwórki uczestników.

Udział w Final Four kończy rozgrywki PPM dla drużyn na szczeblu PZKosz. Nie przewidziano wspólnych rozgrywek z udziałem klubów rozgrywek PZKosz i PLK SA.

Terminarz rozgrywek, zgłoszeń i losowań
Przyznanie organizacji turnieju Final Four – najpóźniej 1 grudnia 2017 roku (piątek)
Losowanie turnieju finałowego – 1 grudnia 2017 r. (piątek)
Final Four Pucharu Polski na szczeblu PZKosz – 29-30 grudnia 2017 r. (piątek-sobota)