Kolejka w cieniu turniejów półfinałowych U22

Z uwagi na rozgrywane w weekend turnieje półfinałowe U22 kobiet w sobotę oraz niedzielę odbyły się tylko dwa mecze 18. kolejki pierwszej ligi kobiet. Swoje spotkania wygrały Panattoni Europe Lider Pruszków oraz ŁKS SMS Łódź.

news Zdjęcia | Miasto Pruszków

MKS MOS Karkonosze nadal bez zwycięstwa w pierwszej lidze kobiet. W 18. serii spotkań klub z Jeleniej Góry przegrał 16 spotkanie w sezonie, ulegając ŁKS SMS Łódź 29:85. Miejscowe przez 40 minut trafiły tylko 5 z 37 rzutów za dwa punkty. 23 pkt i 8 zbiórek w drużynie z Łodzi miała Aleksandra Wajler.

Nieparzyste kwarty przesądziły o wygranej Panattoni Europe Lidera z MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski. 16 punktów dla pruszkowianek rzuciła Alicja Minczewska, double-double miała Katarzyna Szyller (11 pkt i 12 zbiórek).