Jamalex Polonia 1912 w kryzysie, Polfarmex coraz bliżej

Czwarty raz z rzędu, w tym pierwszy w sezonie na własnym sezonie przegrali koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego ulegli walczącemu o miejsce w fazie play-off Śląskowi Wrocław. Do jednego punktu stratę do klubu z Leszna zmniejszył Polfarmex, zwyciężając bez większych kłopotów SKK Siedlce, dla którego była to 10 porażka z rzędu.

news Zdjęcia | Jamalex Polonia 1912 Leszno

Przełom lutego i marca nie jest udany dla Jamalex Polonii 1912. Wicelider pierwszej ligi serię trzech wyjazdowych spotkań zakończył z bilansem 0-3, a po powrocie do Leszna przegrał ze Śląskiem Wrocław. Goście od wyniku 11:12 rzucili 11 punktów z rzędu i niespodziewanie utrzymali swoją przewagę do końcowej syreny, na początku czwartej kwarty prowadząc nawet 64:45. 62 z 79 punktów dla Śląska rzucili Jan Grzeliński, Aleksaner Dziewa (9. double-double w sezonie) oraz Jakub Musiał. 14 punktów dla pokonanych uzyskał Kamil Chanas.

Krótko po rozpoczęciu czwartej kwarty Spójnia prowadziła w Prudniku 73:56, ale niewiele zabrakło, aby gospodarze zdołali co najmniej doprowadzić do dogrywki. Bardzo szybko odrobili znaczną część strat, jednak przez blisko trzy minuty żadna ze stron nie potrafiła umieścić piłki w koszu przy wyniku 75:78. 21 punktów i 9 wymuszonych fauli Tomasza Prostaka.