Kadra U20 mężczyzn na zwycięskiej ścieżce

Reprezentacja Polski do lat 20 mężczyzn w ramach przygotowań do mistrzostw Europy dywizji B rozegrała już cztery mecze kontrolne, z których każdy zakończył się wygraną naszej drużyny narodowej. W poprzednim tygodniu biało-czerwoni dwukrotnie pokonali Grecję, tym razem okazali się lepsi od Belgów.

Sobotni sparing z zespołem z Niderlandów zakończył się zwycięstwem 81:68, a znaczną część przewagi gracze znad Wisły wypracowali w pierwszej kwarcie.W tej części meczu Polacy uzyskali przewagę 29:11, dobrze radząc sobie w szybkim ataku. Żadnego punktu nie uzyskał Jakub Kobel, ale z 7 asystami był najlepszym podającym naszej drużyny.

Dzień później Polacy wygrali 82:52, także w pierwszej kwarcie uzyskując przewagę. Po zmianie stron podopieczni Przemysława Frasunkiewicza dopełnili formalności, tracąc w drugiej części meczów łącznie tylko 24 punkty. Nasz zespół rzucił 27 punktów po szybkim ataku i wymusił 23 straty rywali.

Podobnie jak w sparingach z Grecją w składzie meczowym polskiej kadry znalazło się 14 graczy.