Taylor: Musimy grać lepiej w ofensywie

Trener Mike Taylor, kapitan Adam Waczyński oraz trener Dainius Adomaitis i Domantas Sabonis uczestniczyli w konferencji prasowej po spotkaniu Polska - Litwa w ERGO ARENIE.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Mike Taylor (trener reprezentacji Polski): Gratuluję Litwie. Przygotowaliśmy się do tego spotkania tak dobrze, jak tylko mogliśmy, ale rywale byli zdecydowanymi faworytami. Musimy przede wszystkim grać lepiej w ofensywie, jeśli chcemy wygrywać. Nasi zawodnicy walczyli, zaliczyliśmy też świetną serię w trzeciej kwarcie. Podjęliśmy rywalizację w tym spotkaniu. Musimy jednak respektować to, jacy gracze grają w zespole Litwy. Ich największą przewagą byli gracze podkoszowi - Valanciunas, Sabonis i Kuzminskas, który wchodził przecież z ławki. Zanotowali więcej zbiórek, zdobywali więcej punktów w pomalowanym.

Adam Waczyński (kapitan reprezentacji Polski): Rozpoczęliśmy to spotkanie bardzo dobrze - od serii 7:0. Graliśmy twardo. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy już jednak 11 punktami. Rywali byli bardziej agresywni. W trzeciej kwarcie zaliczyliśmy dobrą serię, ale w końcówce znowu graliśmy źle. To nie była nasza koszykówka. Nie zasłużyliśmy na porażkę 18 punktami.

Dainius Adomaitis (trener reprezentacji Litwy): Nasze defensywne podejście do tego spotkania było kluczowe. Ofensywnie Polacy mają wiele opcji, znają się dobrze, pracują z tym samym trenerem od wielu lat. Chcieliśmy grać pod kosz - taki był nasz plan i to się udało.

Domantas Sabonis (zawodnik reprezentacji Litwy): Trener powtarzał nam, że powinniśmy wyjść agresywnie, bo musimy walczyć przez całe spotkanie. Graliśmy na wyjeździe i wiedzieliśmy, że nic nam nie przyjdzie łatwo. Sztab szkoleniowy zrobił wszystko, abyśmy byli przygotowani. Graliśmy przecież dla naszego kraju.