Kadra U20 kobiet rozpoczyna mistrzostwa Europy

Startują młodzieżowe mistrzostwa Europy w 2018 roku. Jako pierwsza na międzynarodowej arenie rywalizować będzie kadra U20, które w dywizji A zmierzy się w grupie z Łotwą, Chorwacją oraz Węgrami. - Chcemy się bić w każdym meczu o wygraną, choć na pewno faworytem grupy nie jesteśmy - mówi trener naszej kadry Krzysztof Szewczyk.

news

Najlepsze koszykarki do lat 20 rozpoczną turniej w Sopronie 7 lipca. Po trzech spotkaniach grupowych nastąpi dzień przerwy, po czym o awans do ćwierćfinału zagrają wszystkie drużyny biorące udział w imprezie. Polki o najlepszą ósemkę turnieju zmierzą się z drużyną z grupy D. Turniej zakończy się 15 lipca.

- Czwarte miejsce w grupie może oznaczać grę o ćwierćfinał z Hiszpanią, czego chcemy uniknąć, dlatego musimy wypaść jak najlepiej w pierwszej części zmagań. Faworytem naszej grupy wydają się być Węgierki, które nie dość, że grają w roli gospodarza, to jeszcze skład mają na najlepszą czwórkę – zaznacza Szewczyk.

Polki właściwe przygotowania rozpoczęły pod koniec maja. Już po dwóch dniach treningów okazało się, że w turnieju z powodu problemów z plecami nie zagra typowana na liderkę kadry Anna Makurat. W ostatnich sparingach z różnych powodów nie grały istotne dla gry zespołu Julia Niełacna, Klaudia Niedźwiedzka i Magdalena Szkop, ale zdaniem szkoleniowca wszystkie będą gotowe do gry w sobotę.

- Na szczęście wyjechaliśmy na Węgry w pełnym składzie. Anny Makurat nie było z nami już po dwóch dniach przygotowań, jest to duża strata, ale musimy sobie z nią poradzić - zaznacza trener biało-czerwonych.

W ramach przygotowań Polki rozegrały osiem sparingów, z których cztery zakończyły się zwycięstwem zawodniczek znad Wisły.
Pierwsze spotkanie biało-czerwone rozegrają o 15:15 w sobotę. Rywalkami będą Łotyszki, których największą gwiazdą powinna być Digna Strautmane. Mierząca 188 cm zawodniczka dobrze czuje się podczas gry na koźle, nie unika przy tym walki w polu trzech sekund.

- Na tydzień przed turniejem graliśmy z Włoszkami, których sposób gry nieco przypomina ten preferowany przez Łotyszki. Mam nadzieję, że uda się to wykorzystać - tłumaczy Szewczyk.

TRANSMISJA Z MECZU POLSKA - ŁOTWA

 

Skład reprezentacji Polski do lat 20 kobiet na ME dywizji A

1. Paula Duchnowska AZS AJP Gorzów Wielkopolski
2. Alicja Grabska AZS Politechnika Korona Kraków
3. Patrycja Jaworska Miles Community College
4. Katarzyna Kocaj Artego Bydgoszcz
5. Klaudia Niedźwiedzka Wisła CanPack Kraków
6. Julia Niełacna MUKS WSG Supravis Bydgoszcz / NSMS PZKosz
7. Julia Niemojewska Enea AZS Poznań
8. Karolina Podkańska ŁKS SMS Łódź
9. Karolina Stefańczyk Enea AZS Poznań
10. Magdalena Szkop MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski
11. Olga Trzeciak AZS AJP Gorzów Wielkopolski
12. Marta Wdowiuk MUKS Poznań

Sztab szkoleniowy:

Krzysztof Szewczyk - trener główny
Marek Lebiedziński - asystent trenera
Krzysztof Szwej - asystent trenera
Marcin Kaczocha - trener motoryki
Adam Piesik - fizjoterapeuta

udostępnij