LOTTO 3X3 QUEST - Obrońca tytułu mistrzowskiego pewnie melduje się w ćwierćfinale

ENERGA 3X3 GDAŃSK, HW Planet CashTeam, Team Warsaw oraz Jeżyckie Kuny ZBW pewnie awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Pozostałe zespoły, które uzupełnią stawkę zagrają w niedzielę w barażach.

news

Zanim jednak rozpoczął się jednak turniej finałowy, byliśmy świadkami walki w dodatkowym turnieju kwalifikacyjnym. W nim w półfinale spotkały się zespoły Przypadkowi Goście z Hutnikiem Warsaw (Rafał Pstrokoński, Marcel Kapuściński, Marcin Wiszomirski, Szymon Walczak) oraz Lajtowi w Obronie (Kuba Orłowski, Jakub Jakub Borowski, Mariusz Matecki, Piotr Kacprzak) z MEN Ukraine U18.

Awans do finału wywalczyły ekipy z Ukrainy oraz Przypadkowi Goście (Łukasz Mierzejewski, Łukasz Mierzejewski, Artur Wlodarczyk, Marcin Szydłowski), gdzie zwycięzcami okazali się być Ci pierwsi (19:13). W meczu o trzecie miejsce Lajtowi w Obronie pokonali Hutnika (21:18).

W turnieju kobiet udział wzięły trzy drużyny, a zwycięzcą okazała się być ekipa Paris (Alice Nayo, Christelle Diallo, Joelly Belleka, Karolina Szlachta) - 17:1 z Ukraine U18.


Tak więc awans z dodatkowego turnieju uzyskały ekipy Paris (kategoria OPEN kobiet) oraz pierwsze 4 zespoły z turnieju oraz dwie drużyny z rankingu (Frankivsk i Ku Chwale-Zelow).


W kategorii OPEN kobiet o mistrzostwo Polski powalczą ekipy: 3city Team, Poland U18 I, VBW GTK Gdynia, Poland U18 II, PGE MKK Siedlce, Paris oraz Bravehearts.

GALERIA ZDJĘĆ Z PIERWSZEGO DNIA
WYNIKI oraz WYNKI TURNIEJU FINAŁOWEGO

 

udostępnij