Trudna sytuacja naszych juniorów w ME dyw. B

Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała z Białorusią 74:82 w niedzielnym meczu mistrzostw Europy dywizji B i ma coraz mniejsze szanse na wyjście z grupy. Biało-czerwoni mają obecnie bilans 1-2.

news Zdjęcia | FIBA

Losy spotkania rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie. W połowie tej części spotkania Polacy prowadzili 70:67, ale kolejny fragment spotkania przegrali 0:13.

Po trzech meczach grupowych podopieczni Mariusza Niedbalskiego mają bilans 1-2. Portugalia, z którą przegraliśmy na inauguację wygrała 2 z 3 meczów. Białoruś zaś nie przegrała jeszcze meczu (3-0).

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają we wtorek o 21:00 z Rumunią. W ostatnim meczu grupowym zmierzą się z Norwegią (1-2).

Polska - Białoruś 74:82 (22:22, 17:17, 21:20, 14:23)
Punkty dla Polski: A. Lewandowski 16 (1), A. Pluta 14 (3), M. Woroniecki 10 (2), A. Balcerowski 9 (1), S. Walda 3 (1) oraz P. Stankowski 13 (3), G. Kamiński 6, B. Pelczar 3, M. Kaszowski 0, P. Strzępek 0, S. Zapała 0.