Juniorki na trzecim miejscu w grupie D

Reprezentacja Polski do lat 18 w swoim ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy dywizji A przegrała z Rosją 67:75 i zakończyła tę fazę turnieju na trzecim miejscu. 23 punkty dla naszej kadry rzuciła Natalia Klimek. O ćwierćfinał Polki zagrają w środę z drugim zespołem grupy C - Hiszpanią.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Zacięte spotkanie w Udine rozegrała nasza kadra, niestety po końcowej syrenie ze zwycięstwa cieszyły się rywalki. Polki objęły prowadzenie w pierwszej kwarcie, w pewnym momencie prowadząc różnicą pięciu punktów.

Rosjanki szybko odrobiły jednak straty i długo mecz toczył się kosz za kosz. Na początku trzeciej kwarty Rosjanki wygrywały 40:35, lecz tym razem to podopieczne Macieja Gordona doprowadziły do remisu.

Jeszcze na trzy i pół minuty przed końcem po trafieniu Natalii Klimek było 64:64, ale kolejne sześć punktów rzuciły koszykarki Sbornej. Mimo przerw na żądanie biało-czerwone nie wykorzystały kilku posiadań w ataku, na skutek czego na 90 sekund przed końcem przegrywały 64:70. Tych strat już nie odrobiły.

Rosja - Polska 67:75 (16:19, 20:13, 18:19, 21:16)
Punkty dla Polski: N. Klimerk 23 (4), L. Banaszak 11 i 12 zb., W. Kuczyńska 3, Z. Kulińska 2, A. Winkowska 1 oraz W. Hipp 12 (4), M. Leszczyńka 8, A. Wojtala 3, A. Ziemborska 3, L. Grzenkowicz 1, O. Trzeciak 0, B. Puter 0.