Kadeci na start

Nasza kadra do lat 16 mężczyzn rozpoczyna zmagania w mistrzostwach Europy dywizji B. - Walczymy o dywizję A, ale na ten moment nasze myśli nie wybiegają tak daleko. Skupiamy się na najbliższym meczu, a co będzie dalej przekonamy się później - mówi trener Polaków Roman Prawica.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Biiało-czerwoni trafili do grupy C, w której zagrają z: Bułgarią, Islandią, Cyprem, Węgrami oraz Finlandią. - Ta kategoria wiekowa ma to do siebie, że nie zawsze wszystkie drużyny można odpowiednio wyskautować i sprawdzić realną siłę drużyn oraz graczy, dlatego więcej o poszczególnych zespołach będę mógł powiedzieć dopiero po pierwszych dwóch dniach turnieju - wyjaśnia pierwszy trener naszej kadry.

Inauguracyjne spotkanie Polacy rozegrają w czwartek o godzinie 21 polskiego czasu z Bułgarią. - To dobry fizyczny zespół, z dwoma niezłymi rozgrywającymi. Przed mistrzostwami sporo rotowali składem, nie zawsze grali też z mocnymi drużynami. Dlatego o realnej siły drużyny będziemy mogli przekonać się dopiero w Sarajewie - tłumaczy Prawica.

Sztab szkoleniowy w pierwszych dniach nie będzie mógł skorzystać ze środkowego Kamila Białachowskiego, który doznał drobnego urazu skokowego. - Mam nadzieję, że będzie zdolny do gry jeszcze podczas fazy grupowej turnieju. Pozostali zawodnicy są zdrowi i głodni gry - mówi trener biało-czerwonych. - W hali, w której przyjdzie nam rozgrywać mecz z Bułgarią mieliśmy trening w środę wieczorem. Sala przyjemna, dobra do gry w koszykówkę. Może być na niej gorąco, ale naszczęście my w pierwszym dniu gramy na sam koniec, dlatego może być nieco chłodniej - dodaje szkoleniowiec.

Awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy dywizji B wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W przypadku znalezienia się w 1/4 finału o półfinał Polacy zagrają z jedną z drużyn z grupy D: Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Kosowo, Szwajcaria lub Ukraina.

Skład reprezentacji Polski na ME U16

1. Białachowski Kamil KS Sudety Jelenia Góra, 2002
2. Chodukiewicz Bartosz MKS Dąbrowa Górnicza, 2002
3. Czoska Nikodem UKS Siódemka, 2002
4. Gordon Kacper MKS Polonia Warszawa, 2002
5. Kłaczek Kacper KKS Mickiewicz Katowice, 2002
6 Lis Piotr UKS Siódemka, 2002
7. Siewruk Filip FC Barcelona, 2002
8. Sochan Jeremy Milton Keynes Trojans,2003
9. Szymański Konrad SKM Zastal Zielona Góra, 2002
10. Tomaszewski Wojciech Fundacja PBG Basket Junior, 2002
11. Ulczyński Jakub MKS Novum, 2002
12. Ziółkowski Daniel   UKS Siódemka, 2002

Sztab szkoleniowy:

Prawica Roman trener główny
Jarosław Jakubiec trener asystent
Rubczyński Łukasz trener asystent
Bychawski Wojciech trener asystent
Biel Piotr trener motoryki
Lukasz Kok fizjoterapeuta
Jerzy Szambelan szef delegacji

 

udostępnij