Kadeci w ćwierćfinale ME

Reprezentacja Polski do lat 16 mężczyzn wygrała swój czwarty mecz w mistrzostwach Europy dywizji B. Po dniu przerwy, który miał miejsce w niedzielę, biało-czerwoni pokonali Węgrów 97:73 i awansowali do ćwierćfinału. W ostatnim meczu grupowym Polacy zmierzą się z Finlandią.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Węgrzy, którzy na turnieju w Sarajewie nie wygrali jeszcze meczu, do przerwy walczyli z naszą kadrą jak równy z równym. Dopiero po zmianie stron Polacy wypracowali wyraźną przewagę.

Nasz zespół wyraźnie wygrał walkę w strefie podkoszowej, zbierając aż o 23 piłki więcej niż rywale. wymusił też 26 strat, z których część zakończyła się skutecznymi szybkimi atakami.

Polska - Węgry 97:73 (19:15, 23:25, 27:14, 28:19)
Punkty dla Polski: K. Kłaczek 13, F. Siewruk 13, W. Tomaszewski 9, J. Ulczyński 9, K. Gordon 6 oraz P. Lis 12 (2), B. Chodukiewicz 11, N. Czoska 9, D. Ziółkowski 8, J. Sochan 5, K. Szymański 2.