Mistrzostwa Europy 3x3: Polska w grupie D, obrońca tytułu w grupie C

Już od 14 września br. w Bukareszcie odbywać się będą mistrzostwa Europy w koszykówce 3x3. Udział w nich weźmie reprezentacja Polski, która w czerwcu br. wywalczyła 4. miejsce podczas mistrzostw Świata na Filipinach. Polska zagra w grupie D z Rosją oraz Belgią.

news

Polska (Michael Hicks, Pawel Pawlowski, Szymon Rduch, Marcin Sroka), która podczas rozgrywanych na Filipinach w czerwcu br. mistrzostwach Świata zajęła bardzo dobre 4. miejsce, zmagania o tytuł w Europie rozpocznie w grupie D z Rosją oraz Belgią. Biało-Czerwoni turniej kwalifikacyjny rozgrywany w Rumunii (Konstanca) zakończyli z bilansem 2-1, przegrywając w fazie grupowej z Hiszpanią. Awans czwartej obecnie drużynie w rankingu dała wygrana 17:16 z Chorwacją.

Kadra Rosji (5) nie przegrała żadnego ze spotkań w fazie kwalifikacyjnej, natomiast w ekipie z Belgii (12) występuje MVP ubiegłorocznych ME U18 - Vincent Peeters.

Z każdej grupy do fazy play-off wychodzą po dwa najlepsze zespoły.

Grupa A: Serbia (1), Hiszpania (8), Bośnia i Hercegowina (9)
Grupa B: Słowenia (2), Francja (7), Szwajcaria (10)
Grupa C: Łotwa (3), Rumunia (6), Węgry (11)
Grupa D: Polska, Rosja (Vladimir Agababyan, Dmitry Korshakov, Kirill Pisklov, Shalva Shatashvili), Belgia (Stephane Moris, Wen Boss Mukubu, Randy Oveneke, Vincent Peeters)

Podział w oparciu o ranking Federacji na dzień 1 sierpnia br. Będzie to czwarty turniej o mistrzostwo Europy, w tym trzeci rozgrywany w Bukareszcie (2014,2016). W zeszłym roku rywalizacja toczyła się w stolicy Holandii – Amsterdamie.

Medaliści:
2014 – Rumunia, Słowenia, Litwa
2016 – Słowenia, Serbia, Holandia
2017 – Łotwa, Słowenia, Ukraina

Cały turniej będzie transmitowany na oficjalnym kanale FIBA 3x3 YouTube. Wszystkie informacje dostępne będą na stronie pzkosz.pl oraz profilu KoszKadra na Facebooku.

Przed turniejem docelowym kadra Polski spotka się na zgrupowaniu w Pruszkowie od 5 do 8 września br. Kolejnym etapem przygotowań będą gry kontrolne w Bukareszcie (9 – 13 września br.).

Skład reprezentacji Polski:
1. Michael Hicks
2. Paweł Pawłowski
3. Szymon Rduch
4. Marcin Sroka

Sztab szkoleniowy:
Mirosław Noculak (trener)
Bartłomiej Koziatek (asystent trenera)
Jacek Hernik (fizjoterapeuta)


 

 

udostępnij