Kadeci zagrają o 5. miejsce w ME

Reprezentacja Polski do lat 16 wygrała z Wielką Brytanią 83:71 w piątkowym meczu mistrzostw Europy dywizji B i w ostatnim spotkaniu turnieju zagra o 5. miejsce z Islandią.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Decydująca do losów spotkania była czwarta kwarta, w którą podopieczni Romana Prawicy wygrali 26:11. Wcześniej nasz zespół potrafił wypracować niewielką przewagę do przerwy, ale po zmianie stron to rywale byli lepsi w trzeciej odsłonie.

Najlepsze zawody na turnieju w Sarajewie rozegrał Jeremy Sochan (14 pkt i 10 zbiórek), który na co dzień jest zawodnikiem angielskiego Milton Keynes Trojans.

Spotkanie o 5. miejsce z Islandią Polacy rozegrają o 16:15.

Wielka Brytania - Polska 71:83 (20:20, 17:25, 23:12, 11:26)
Punkty dla Polski: K. Kłaczek 20 (3), K. Gordon 10 (1), F. Siewruk 6, B. Chodukiewicz 6, W. Tomaszewski 2 oraz J. Sochan 14 i 10 zb., J. Ulczyński 11, D. Ziółkowski 6, P. Lis 4, K. Szymański 2, N. Czoska 2.