Spikerzy i statystycy gotowi do pracy!

1 i 8 września we Włocławku i Katowicach zostały przeprowadzone coroczne szkolenia dla nowych spikerów i statystyków pracujących podczas meczów klubów PZKosz i EBL. Łącznie wzięło w nich udział 68 statystyków i 30 spikerów. Wszyscy uzyskali uprawnienia do pełnienia swoich funkcji.

news

Ponadto 30 statystyków, podczas szkolenia FIBA prowadzonego 9 września, w Warszawie, uzyskało uprawnienia do obsługi meczów rozgrywek FIBA.

Szkolenia spikerów oprócz pracowników Wydziału Rozgrywek PZKosz przeprowadzili Maciej Guzik (spiker reprezentacji Polski) i Mariusz Machnikowski (spiker Arki Gdynia).

Od sezonu 2018/2019 wszyscy statystycy zobowiązani są również do zaliczenia corocznego testu online przygotowanego przez Polski Związek Koszykówki i opartego na oficjalnym programie statystycznym FIBA. Zaliczenie testu będzie warunkiem koniecznym do uzyskania licencji statystyka na każdy sezon.

Łącznie uprawnienia spikera na mecze rozgrywek EBL i PZKosz ma obecnie 305 osób, a możliwość uzyskania licencji statystyka w tych rozgrywkach mają 534 osoby, z czego 39 posiada dodatkowo licencję FIBA.

 

udostępnij