Slaughter: Włosi byli bardzo skuteczni

Co na pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli trenerzy Mike Taylor i Meo Sacchetti oraz A.J. Slaughter i Amadeo Della Valle?

news Zdjęcia | fiba.basketball

Mike Taylor (trener reprezentacji Polski): Włosi byli bardzo skuteczni w tym spotkaniu. Mimo tego, jestem zadowolony z tego, że potrafiliśmy rywalizować i walczyliśmy z tą drużyną. W pewnych momentach broniliśmy naprawdę świetnie. Wszystko sprowadziło się do indywidualnych zagrań poszczególnych zawodników i trudnych trafień takich graczy jak Luigi Datome czy Jeff Brooks. Grali bardzo inteligentnie. W czwartej kwarcie mieliśmy mały problem z obroną pick’n’rolli, a oni nas za to ukarali. Jeszcze raz podkreślam, że to był świetny występ naszych rywali.

A.J. Slaughter (reprezentant Polski): Moja drużyna grała dobrze do ostatniej kwarty, ale wtedy zabrakło nam sił. Włosi mają świetną drużynę, z wieloma indywidualnościami. Dzisiaj byli bardzo skuteczni. Zdobyli w pewnym momencie przewagę, a mecz zakończyli dobrą serią.

Meo Sacchetti (trener reprezentacji Włoch): Pierwsza połowa to właściwie tylko ofensywa. Polacy trafili na przykład świetny rzut z dystansu, ale my też dobrze pokazaliśmy się z dobrej strony. W trzeciej kwarcie zaczęliśmy budować przewagę. To zwycięstwo dobrze wpływa na mentalność graczy, mamy dużą satysfakcję z wygranej.

Amadeo Della Valle (reprezentant Włoch): Zagraliśmy świetny mecz. W pierwszej połowie mieliśmy problemy w defensywie, ale później zaczęliśmy się lepiej komunikować. Naprawiliśmy nasze błędy. Polacy trafili kilka trudnych rzutów, ale wygraliśmy to spotkanie i tylko to się teraz liczy.

 

udostępnij