Polska w ćwierćfinale mistrzostw Europy 3x3!

Reprezentacja Polski z 2. miejsca w grupie D awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy w koszykówce 3x3 w Bukareszcie. Pierwszy mecz grupowy z Belgią został wygrany 21:15, jednak w drugim góra była kadra Rosji – 21:15. W niedzielnym ćwierćfinale dojdzie do rywalizacji ze Słowenią (godz. 14:40), którą bardzo dobrze pamiętamy z czerwcowych mistrzostw Świata. Tytułu zdobytego w zeszłym roku broni Łotwa.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

- Wystartowaliśmy w pierwszym meczu bardzo dobrze, dobra obrona oraz pełna mobilizacja i skupienie zaowocowało bardzo dobrym początkiem meczu - prowadziliśmy 13:4. Niestety w kolejnych minutach wdarło się trochę dekoncentracji i zrobiło się nerwowo, jednakże doprowadziliśmy mecz do końca na naszą stronę – mówi o meczu z Belgią Paweł Pawłowski.

- Musimy jutro zagrać na 110%, gdyż jest to rywal z samej góry. Mocna defensywa i przede wszystkim skuteczność musi być, aby pokonać Słowenię – dodaje.

- Początek meczu z Rosją nie był zły, do stanu 10:10 wyglądało to solidnie i dobrze. Niestety później zrobiło się 10:13 i trochę za szybko zaczęliśmy gonić Rosjan. Było w tym wszystkim zbyt dużo nerwów i szkoda, gdyż zabrakło nam jednego „oczka” aby wywalczyć awans z 1. Miejsca w grupie. Jutro gramy ze Słowenia i uważam, że jeśli chcemy coś na tym turnieju osiągnąć to musimy mierzyć się z każdym. Jest to drużyna, którą znamy bardzo dobrze i mamy na jej temat mnóstwo materiału. Jest to dobry przeciwnik, jeśli chcemy zdobyć medal tutaj – mówi Szymon Rduch.

Polska - Belgia 21:15
Rosja - Polska 15:21

Grupa D:
1. Rosja 36 punktów (1- 1)
2. Polska 36 punktów (1- 1)
3. Belgia 31 punktów (1- 1)

GALERIA ZDJĘĆ

Pary ćwierćfinałowe:
12:40 Serbia - Węgry
13:05 Rosja - Francja
14:40 Słowenia - Polska
15:05 Łotwa - Hiszpania

Medaliści mistrzostw Europy 3x3:
2014 – Rumunia, Słowenia, Litwa
2016 – Słowenia, Serbia, Holandia
2017 – Łotwa, Słowenia, Ukraina

Skład reprezentacji Polski:
1. Michael Hicks
2. Paweł Pawłowski
3. Szymon Rduch
4. Marcin Sroka

Sztab szkoleniowy:
Mirosław Noculak (trener)
Bartłomiej Koziatek (asystent trenera)
Jacek Hernik (fizjoterapeuta)

 

***

Sponsorem głównym Reprezentacji Polski jest firma BUDEXTAN. Jerzy Tanajewski „Budextan” Przedsiębiorstwo Budowlane działa w systemie generalnego wykonawcy i podwykonawcy na terenie całej Polski, specjalizuje się w najwyższej jakości budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym.

Sponsorem oficjalnym kadr jest firma OL-TERM Rudziński Trusielewicz Sp. J., która specjalizuje się w realizacji kompletnych dostaw materiałowych dla przedsiębiorstw inwestujących w obszarze ochrony środowiska naturalnego, ciepłownictwa, przemysłu chłodniczego i spożywczego, dysponująca również pełną gamą artykułów z branży wodno-kanalizacyjnej.

udostępnij