Reprezentacja Polski 3x3 przegrywa w ćwierćfinale ze Słowenią

Emocje od pierwszego gwizdka oraz walka o każdy centymetr – tak walczyła #KoszKadra o półfinał mistrzostw Europy ze Słowenię. Niestety dobrze znany nam rywal okazał się lepszy i wygrał 21:18. Ostatecznie Polacy po 4. miejscu na mistrzostwach świata, wywalczyli 5. miejsce w Europie.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Polska - Słowenia 18:21

- Mistrzostwa Europy kończymy na 5. miejscu co nie jest złym wynikiem. Dodatkowo 4. miejsce na świecie świadczy, że jesteśmy w czołówce światowego 3x3. Nie jesteśmy jednak usatysfakcjonowani gdyż wiemy, że stać nas na więcej. Medal był na wyciągnięcie ręki, może nawet trochę bliżej. Jedno posiadanie zdecydowało o tym, że uplasowaliśmy się tuż za podium. Turniej pokazał też, że na szczycie stawki 3x3 są cały czas te same drużyny. Serbia, Łotwa, Słowenia mają nad nami jedną znaczącą przewagę, mianowicie grają w tym samych składach przez cały sezon, czyli jakieś 6/7 miesięcy podczas Challengerow oraz cyklu World Tour. Dla nas był to trzeci wspólny turniej, czyli zagraliśmy razem 13 oficjalnych spotkań. Możliwości walki o medal pozbawili nas Słoweńcy, którzy są bardzo doświadczoną drużyną. W ćwierćfinale wykorzystali kilka naszych błędów w obronie przy czym zagrali na bardzo wysokim procencie rzutów z dystansu i niestety mimo walki mecz skończył się przed czasem 21:18 . Mistrzostwa Europy były ostatnim turniejem Reprezentacji i na następny występ musimy czekać do czerwca 2019 roku . Mimo to już teraz zaczynamy działać. Najbliższy okres to czas na analizy ale również czas na pracę. W 2019 chcemy zdobywać medale i nie zapominajmy, że w 2020 roku koszykówka 3x3 zagości w Tokio jako dyscyplina olimpijska – mówi Szymon Rduch.

W pozostałych półfinałach Serbia pokonała Węgry 19:10, nasz grupowy rywal Rosja po znakomitym spotkaniu wygrała z Francją 18:16.

Masa emocji była także w ostatnim ćwierćfinale, gdzie aktualny mistrz Europy - Łotwa, stoczył niesamowity pojedynek z Hiszpanią. Na minutę przed zakończeniem 18:16 prowadziła drużyna z Półwyspu Iberyjskiego, jednak obrońca tytułu pokazał "pazur" i wygrał 21:18! Mecz zakończyło trafienie znakomitego Edgardsa Kruminsa.

GALERIA ZDJĘĆ

Pary półfinałowe:
Serbia - Rosja 21:13
Słowenia - Łotwa 21:20

Mecz o brązowy medal padł łupem Słowenii, która wygrałą 21:15. W finale mistrzowie Europy długo walczyli z Serbią, jednak Dusan Bulut i spółka wygrali 19:18!

Końcowa kolejność:
1. Serbia
2. Łotwa
3. Słowenia
4. Rosja
5. Polska
6. Hiszpania
7. Francja
8. Węgry
9. Belgia
10. Szwajcaria
11. Rumunia
12. Bośnia i Hercegowina

 

***

Sponsorem głównym Reprezentacji Polski jest firma BUDEXTAN. Jerzy Tanajewski „Budextan” Przedsiębiorstwo Budowlane działa w systemie generalnego wykonawcy i podwykonawcy na terenie całej Polski, specjalizuje się w najwyższej jakości budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym.

Sponsorem oficjalnym kadr jest firma OL-TERM Rudziński Trusielewicz Sp. J., która specjalizuje się w realizacji kompletnych dostaw materiałowych dla przedsiębiorstw inwestujących w obszarze ochrony środowiska naturalnego, ciepłownictwa, przemysłu chłodniczego i spożywczego, dysponująca również pełną gamą artykułów z branży wodno-kanalizacyjnej.

udostępnij