Kolejny sezon koszykówki 3x3 coraz bliżej, będzie to także przedsmak walki o Igrzyska Olimpijskie - Tokio 2020.
Przypomnijmy, iż w czerwcu br. Polska w składzie Szymon Rduch, Paweł Pawłowski, Michael Hicks oraz Marcin Sroka zajęła bardzo dobre 4. miejsce na mistrzostwach świata. Natomiast we wrześniu 5. miejsce w mistrzostwach Europy.
Szeroki skład Reprezentacji Polski 3x3 w Pruszkowie:
1. Adamkiewicz Maciej (Ogniwo Polbit Szczecin)
2. Barszcz Piotr (Sokół Ostrów Mazowiecka)
3. Dawdo Daniel (GTK Gliwice)
4. Hicks Michael (Polpharma Starogard Gdański)
5. Jankowski Patryk (Fundacja Nasza Warszawa)
6. Koperski Maciej (AZS AGH Kraków)
7. Kosiński Marcin (Fundacja Nasza Warszawa)
8. Krasuski Michał (MKS Polonia Warszawa)
9. Kroczak Michał (WKK Wrocław)
10. Kulikowski Rafał (Rawlplug Sokół Łańut)
11. Kuźkow Przemysław (GLKS Nadarzyn)
12. Majewski Bartosz (KKS Pro-Basket Kutno)
13. Matyszkiewicz Adrian (KKS Pro-Basket Kutno)
14. Mościcki Kacper (Fundacja Nasza Warszawa)
15. Pawłowski Paweł (Decka Pelplin)
16. Pisarczyk Wojciech (KS Pogoń Prudnik)
17. Poznański Maciej (KS Pogoń Prudnik)
18. Prostak Tomasz (KS Pogoń Prudnik)
19. Renkiel Piotr (Sportowa Politechnika Gdańsk)
20. Rduch Szymon (STK Czarni Słupsk)
21. Rostalski Maciej (Biofarm Basket Poznań)
22. Rudko Tomasz (MOS Ochota Warszawa)
23. Ryżek Szymon (MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg)
24. Sitnik Michał (WKK Wrocław)
25. Sroka Marcin (KS Pogoń Prudnik)
26. Stawiak Mateusz (Jamalex Polonia 1912 Leszno)
27. Szlachetka Mateusz (GTK Gliwice)
28. Szymański Przemysław (Sportowa Politechnika Gdańsk)
29. Wasyl Iwan (AZS AGH Kraków)
30. Wilk Patryk (Weegree AZS Politechnika Opolska)
31. Wojtyński Michał (Fundacja Nasza Warszawa)
32. Wróbel Bartosz (SKK Siedlce)
Sztab szkoleniowy:
Noculak Mirosław – trener główny
Koziatek Bartłomiej – asystent trenera
Hernik Jacek – fizjoterapeuta
Patrzykąt Mikołaj - fizjoterapeuta
Składy drużyn turniejowych:
3X3 Pomorze
Michael Hicks
Paweł Pawłowski
Szymon Rduch
Marcin Sroka
3X3 Śląsk
Przemysław Szymański
Maciej Rostalski
Iwo Kitzinger
Michał Wojtyński
3X3 Prudnik
Maciej Adamkiewicz
Bartosz Wróbel
Wojciech Pisarczyk
Tomasz Prostak
3X3 Elbląg
Mateusz Stawiak
Piotr Renkiel
Piotr Barszcz
Jacek Wardecki
3X3 Poznań
Bartosz Majewski
Patryk Jankowski
Szymon Ryżek
Patryk Wilk
3X3 Kutno
Adrian Matyszkiewicz
Maciej Poznański
Kacper Mościcki
Przemysław Kuźkow
3X3 Kraków
Daniel Dawdo
Mateusz Szlachetka
Iwan Wasyl
Maciej Koperski
3X3 Warszawa
Michał Krasuski
Michał Kroczak
Michał Sitnik
Dariusz Kurowski
3X3 Sokoły Ostrów Mazowiecka
Przemysław Słoniewski
Marcin Jurkiewicz
Daniel Solanikow
Łukasz Paul
Lajtowi w Obronie
Kuba Orłowski
Jakub Borowski
Piotr Kacprzak
Mariusz Matecki
Planet Cash Team
Marcin Biranowski
Piotr Dąbrowski
Mateusz Witek
Maciej Cukierda
Hutnik Warszawa
Rafał Pstrokoński
Patryk Jasiński
Marcel Kapuściński
Szymon Janiewski
Wyniki I dnia:
16:20 3x3 Pomorze 21:9 3x3 Kutno
16:40 3x3 Elbląg 15:21 3x3 Poznań
17:00 Lajtowi w Obronie 20:18 3x3Warszawa
17:20 Planet Cash Team 8:21 3x3 Kraków
17:40 3x3 Sokoły Ostrów 16:17 3x3 Kutno
18:00 Hutnik Warszawa 20:21 3x3 Poznań
18:20 3x3 Śląsk 21:6 3x3 Warszawa
18:40 3x3 Prudnik 21:17 3x3 Kraków
19:00 3x3 Pomorze 21:14 3x3 Sokoły Ostrów
19:20 Planet Cash Team 15:21 3x3 Prudnik
19:40 Lajtowi w Obronie 17:21 3x3 Śląsk
20:00 3x3 Elbląg 21:16 Hutnik Warszawa
Tabela grupa A
Tabela grupa B
Tabela grupa C
Tabela grupa D
Wyniki II dnia:
ćwierćfinał 10:00 3x3 Pomorze - 3x3 Elbląg 21:9
ćwierćfinał 10:20 3x3 Poznań - 3x3 Kutno 21:17
ćwierćfinał 10:40 3x3 Śląsk - 3x3 Kraków 20:21
ćwierćfinał 11:00 3x3 Prudnik - Lajtowi w Obronie 21:9
półfnał 12:00 3x3 Pomorze - 3x3 Poznań 21:18
półfinał 12:40 3x3 Kraków - 3x3 Prudnik 21:15
mecz o 3. miejsce 13:20 3x3 Poznań - 3x3 Prudnik 18:21
finał 13:40 3x3 Pomorze - 3x3 Kraków 21:10