Kolejne wygrane FutureNet Śląska i Jamalex Polonia 1912

Jeszcze nikt w tym sezonie nie wygrał we Wrocławiu oraz Lesznie. Ósme zwycięstwa na własnym parkiecie zanotowały FutureNet Śląsk oraz Jamalex Polonia 1912. Komplet zwycięstw w roli gospodarza ma także WKK, ale w 17. kolejce zespół Tomasza Niedbalskiego grał w Łowiczu, gdzie musiał uznać wyższość Księżaka Syntex. Wyśmienitą passę - pięć spotkań bez porażki - kontynuuje Biofarm Basket Poznań. Aż 115 punktów GKS.

news Zdjęcia | FutureNet Śląsk Wrocław

Pięć sobotnich spotkań padło łupem gospodarzy. Od początku atut własnego boiska wykorzystuje lider FutureNet Śląsk, w którego składzie był już Mateusz Jarmakowicz, ale nie pojawił się na boisku. Do przerwy gospodarze prowadzili różnicą trzech punktów, przegrywając przez dłuższe fragmenty pierwszej połowy, lecz po zmianie stron wykorzystali przewagę w rotacji. W całym spokaniu gospodarze trafili 15 z 37 rzutów z dystansu oraz 19 z 28 prób za dwa punkty. Kolejne bardzo udane spotkanie Aleksandra Dziewy (23 pkt i 9 zbiórek). Jednej asysty do double-double zabrakło Robertowi Skibniewskiemu (15 pkt i 9 asyst). Siódme double-double w sezonie Mateusza Szweda (19 pkt i 12 zbiórek).

Wygrana 27:11 druga kwarta miała duży wpływ na zwycięstwo Jamalex Polonii 1912 z Energą Kotwicą. Zespół Łukasza Grudniewskiego do ósmej wygranej w Lesznie poprowadził Radosław Trubacz (23 pkt, 7 zbiórek i 1 przechwyt), dla którego było to najlepsze spotkanie na parkietach pierwszej ligi w karierze. Pierwsze double-double w sezonie Adama Kaczmarzyka (13 pkt i 11 zbiórek).

Bez Jakuba Patoki WKK prowadziło do przerwy na wyjeździe z Księżakiem Syntex, ale czwarta kwarta toczyła się pod dyktando gospodarzy. Aż 32 punkty dla miejscowych rzucił Arkadiusz Kobus. Podopieczni Mikołaja Czai trafili 15 z 33 rzutów z dystansu.

Stopniowo pozycję w tabeli poprawia Biofarm Basket. Poznanianie wygrali już piąte spotkanie z rzędu, tym razem pokonując na własnym parkiecie Pogoń Prudnik. Marcin Flieger trafił tylko 2 z 10 rzutów z gry, ale dzięki niezłej skuteczności z linii rzutów wolnych 11 na 14 zakończył spotkanie z dorobkiem 15 punktów. Najlepszym punktującym spotkania był Grzegorz Mordzak - 24, który trzy dni wcześniej obchodził 42. urodziny.

Drugi raz w sezonie barierę 100 punktów przekroczył GKS. Tyszanie bez większych problemów zwyciężyli Polfarmex 115:74, będąc zespołem lepszym w każdej z kwart. Najlepszy mecz w karierze rezerwowego Jakuba Fenrycha (10 pkt, 7 zbiórek i 4 bloki), dla którego jest to ósmy sezon w Tychach. Dla Polfarmeksu była to piąta porażka z rzędu.