Energa w półfinale Suzuki Pucharu Polski Kobiet

Energa Toruń pokonała InvestInTheWest Eneę Gorzów Wlkp. 89:79 w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski Kobiet. W walce o finał torunianki zagrają w sobotę z Arką Gdynia.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

WYPOWIEDZI Z KONFERENCJI PRASOWEJ | STATYSTYKI

Dobry początek spotkania w wykonaniu drużyny z Gorzowa Wlkp. - głównie dzięki Ariel Atkins było 8:3. Jak odpowiedziała na to Energa? Świetną grą Angeliki Stankiewicz i rewelacyjną serią 16:0! Później w zdobywanie punktów włączyła się też Emilia Tłumak, a po 10 minutach zespół z Torunia wygrywał 22:14. Drugą kwartę ekipa trenera Stefana Svitka rozpoczęła od kolejnych trafień Tłumak, a po akcji Roksany Schmidt było już 36:16. Zaczęła na to odpowiadać Laura Juskaite, a po rzucie Ariel Atkins InvestInTheWest Enea zbliżyła się na 11 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:31.

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Dariusza Maciejewskiego powoli zbliżała się do rywalek i po rzutach wolnych Laury Juskaite przegrywała już zaledwie czterema punktami. Błyskawicznie reagowały Alice Kunek oraz Angelika Stankiewicz, a to oznaczało utrzymanie bezpiecznej przewagi przez Energę. Po 30 minutach było 67:47. Kyara Linskens oraz Ariel Atkins robiły wszystko, aby odrobić straty w czwartej kwarcie, ale to torunianki ciągle były lepszą drużyną. Później jednak rewelacyjną serią 12:0 popisał się InvestInTheWest Enea i po trójce Marii Papowej przegrywał zaledwie sześcioma punktami. W kluczowych momentach wolne trafiały Stankiewicz oraz Kunek i to Energa zwyciężyła 89:79.