Energa melduje się w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet

Energa dołącza do CCC Polkowice w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Drużyna z Torunia pokonała w półfinale Arkę Gdynia 68:66.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

STATYSTYKI | WYPOWIEDZI Z KONFERENCJI PRASOWEJ | GALERIA ZDJĘĆ

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, a drużyna będąca obecnie na prowadzeniu zmieniała się właściwie co akcję. Gdy po trójce Rebecci Allen Arka prowadziła trzema punktami, to szybko małą serią 6:0 odpowiedziały zawodniczki z Torunia. Po 10 minutach i rzutach wolnych Agnieszki Skobel było 15:14. Drugą kwartę drużyna trenera Stefana Svitka rozpoczęła od serii 8:0 i tym samym powiększyła swoją przewagę. Straty odrabiały właściwie wyłącznie Anna Makurat oraz Emma Cannon - po rzutach wolnych tej drugiej zespół z Gdyni wyszedł na minimalne prowadzenie. Po pierwszej połowie było 31:30 dla Arki.

W trzeciej kwarcie bardzo aktywna była Alice Kunek i to głównie dzięki jej trafieniom Energa miała małą przewagę. Sytuacja zmieniała się jednak bardzo szybko, a kolejne akcje Emmy Cannon i Anny Makurat sprawiały, że to gdynianki były lepsze. Dzięki rzutom Laury Svaryte po 30 minutach było 49:48 dla torunianek. Czwarta kwarta to ciągle walka kosz za kosz - żadna z ekip nie potrafiła zbudować przewagi, którą można uznać za bezpieczną. Energa dzięki Angelice Stankiewicz co prawda zdobywała czteropunktowe prowadzenie, ale jeszcze sporo brakowało do zwycięstwa. Końcówka była emocjonująca, ale ostatecznie to ekipa z Torunia wygrała 68:66.