Suzuki Puchar Polski Kobiet dla CCC Polkowice

CCC wygrywa Suzuki Puchar Polski Kobiet! Polkowiczanki w wielkim finale pokonały Energę Toruń 66:45.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

Fagbenle MVP | Najlepsza piątka | Wypowiedzi Weroniki Gajdy

Kibice w Artego Arenie w Bydgoszczy od początku oglądali wyrównane, defensywne widowisko. Nieźle rozpoczęły Angelika Stankiewicz oraz Alice Kunek, ale odpowiadała na to akcjami podkoszowymi Lynetta Kizer. Dzięki trafieniu Tiffany Hayes to CCC prowadziło po 10 minutach 16:12. W drugiej kwarcie wyróżniały się Agnieszka Kaczmarczyk i Temi Fagbenle - po trafieniu tej ostatniej przewaga mistrzyń Energa Basket Ligi Kobiet wzrosła aż do 12 punktów. Torunianki w tej części meczu nie były w stanie dotrzymać kroku rywalkom. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:24.

Druga kwarta była dość wyrównana, a obie ekipy otworzyły się na grę w ataku. Po trójkach Jasmin Thomas i Tiffany Hayes to polkowiczanki miały nawet 15 punktów przewagi. Katarzyna Trzeciak oraz Alice Kunek ambitnie walczyły o korzystniejszy wynik, ale to rywalki kontrolowały wydarzenia na boisku. Po 30 minutach było 48:39. W ostatniej kwarcie Energa nie miała już sił na odrabianie strat - zmęczenie trzecim meczem było już widoczne. CCC było pewne siebie i ostatecznie zwyciężyło 66:45.

Puchar za zajęcie drugiego miejsca (oraz kosmetyki marki Ziaja i Fale Loki Koki, a także upominki od Sklepu Koszykarza) Enerdze Toruń wręczali wiceprezes PZKosz Eugeniusz Kijewski oraz zastępca dyrektora marketingu i komunikacji Energa SA Grzegorz Bałkowiec.

Puchar za zwycięstwo w Suzuki Pucharze Polski Kobiet oraz voucher na 20 tysięcy złotych (a także kosmetyki marki Ziaja i Fale Loki Koki oraz upominki od Sklepu Koszykarza) CCC Polkowice wręczali prezes PZKosz Radosław Piesiewicz oraz dyrektor marketingu Suzuki Motor Poland Mikołaj Matsumoto.