KS AGH Korona Oknoplast Kraków mistrzem Polski U20 2019

Ogromną niespodziankę sprawili koszykarze KS AGH Korony Oknoplast Kraków zdobywając mistrzostw Polski do lat 20 mężczyzn. W finale zespół Wojciecha Bychawskiego pokonał Asseco Arkę Gdynia 72:65. Brąz dla Exact Systems Śląska Wrocław. MVP turnieju finałowego został obrońca KS AGH Korona Oknoplast Maciej Koperski.

news Zdjęcia | Bartłomiej Podworski

Finał to był rewanż za piątkowe spotkanie grupowe. Wówczas z wygranej cieszyli się gracze Milosa Mitrovicia, ale nie przyszła im ona łatwo, a przez większą część meczu prowadzili koszykarze KS AGH Korony Oknoplast.

Pierwsza, wyrównana kwarta, zakończyła się nieznacznym zwycięstwem drużyny z Trójmiasta. Kluczowa okazał się druga odsłona, którą gospodarze rozpoczęli od celnej trójki Macieja Koperskiego. W tym fragmencie oprócz wybranego później MVP całego turnieju gracza, dobrze na boisku prezentowali się Maksymilian Jakubek oraz Patryk Pachołek.

KS AGH Korona Oknoplast od wyniku 18:17 w drugiej kwarcie, kolejny fragment spotkania wygrała 11:2. Dzięki czemu do przerwy prowadziła różnicą 10 punktów.

Po zmianie stron gdynianie próbowali rożnych rozwiązań taktycznych w obonie, ale nie udało im się zbliżyć na tyle blisko, aby odebrać wygraną podopiecznym Wojciecha Bychawskiego.

Gdynianie trafili o trzy trójki mniej niż rywale, rzadziej pojawiali się również na linii rzutów wolnych.

Zaledwie dwóch zbiórek zabrakło Maciejowi Koperskiemu do triple-double (14 pkt, 8 zbiórek i 10 asyst). Blisko double-double byli Maksymilian Jakubek (21 pkt i 9 zbiórek) oraz Patryk Kędel (19 pkt i 8 zbiórek). W drużynie Asseco Arki tradycyjnie najlepszym punktującym był Grzegorz Kamiński (22 pkt i 10 zbiórek).