Panattoni Europe Lider ponownie w finale 1LK

Drugi raz z rzędu w finale pierwszej ligi kobiet znalazł się Panattoni Europe Lider Pruszków. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego w półfinale dwukrotnie okazały się lepsze od KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec, które do rywalizacji o finał nie przegrało żadnego meczu! Podobnie jak przed rokiem o zwycięstwo w rozgrywkach drużyna z Mazowsza powalczy z klubem z Gdańska.

Przed rokiem w finale były Panattoni Europe Lider i Politechnika Gdańska, która zwyciężyła po trzecim meczu. Tym razem o miano najlepszego zespołu pierwszej ligi kobiet powalczą drużyna z Pruszkowa oraz zwycięzca rundy zasadniczej w grupie A AZS Uniwersytet Gdański.

Drugi mecz półfinału od początku toczył się pod dyktando miejscowych, które pierwszą kwartę wygrały 27:17. Pod koniec trzeciej kwarty przewaga Panattoni Europe Lidera wzrosła do 22 punktów i tej straty zespół Leszka Marca nie zdołał już odrobić.

Kolejne dobre zawody w klubie z Pruszkowa rozegrała Olivia Szumełda-Krzycka (17 pkt, 11 asyst i 4 przechwyty), która z powodu urlopu macierzyńskiego do gry wróciła dopiero na fazę play-off. Najlepszą punktującą miejscowych (19 pkt) była podkoszowa Katarzyna Szyller.

21 punktów i 16 zbiórek dla pokonanych uzyskała Weronika Telenga.

KS JAS FBG Zagłębie o trzecie miejsce w pierwszej lidze zmierzy się z SMS PZKosz Łomianki.