Ghetto Basket. Rīga #1. zakończone

Deszcz, wiatr, niska temperatura oraz wielokrotnie przerywane spotkania – w takich warunkach rozgrywany był pierwszy turniej Ghetto Basket. Rīga #1. Z trzech polskich zespołów ani jeden tym razem nie stanął na podium, jednak szansa na rewanż będzie już 16 maja podczas drugiego turnieju Ghetto Basket. Rīga.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

Tym razem najdalej z polskich drużyn zaszła Energa 3x3 Gdańsk (Michael Hicks, Marcin Sroka, Pawel Pawlowski, Thomas Davis), która wygrała wszystkie spotkania grupowe oraz ćwierćfinałowy mecz z Team Poland 15:11. Porażka przytrafiła się dopiero w półfinale z Getto Family 11:21, podobnie było w meczu o 3. miejsce – gdzie jednak ekipa Team Antwerp wygrała po walkowerze.

Team Poland (Michał Wojtyński, Maciej Adamkiewicz, Mariusz Konopatzki, Wojciech Pisarczyk) oraz Team Polska (Maciej Rostalski, Marcin Chudy, Marcin Zarzeczny, Piotr Niedźwiedzki) rozegrały w całym turnieju po cztery spotkania, a swoją grę zakończyły zgodnie na fazie półfinałowej. Team Poland przegrał z Energa 3x3 Gdańska 11:15, natomiast Team Polska uległ Team Antwerp 9:15.

W klasyfikacji końcowej turnieju Ghetto Basket. Rīga #1. Energa 3x3 Gdańska zajęła 4. miejsce, Team Poland był „oczko” niżej, a Team Polska uplasował się na 6. miejscu.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU

Szeroki skład kadry Polski na turnieje w Rydze:
1. Adamkiewicz Maciej (Ogniwo Polbit Szczecin)
2. Chudy Marcin (Decka Pelplin)
3. Konopatzki Mariusz (Legia Warszawa)
4. Niedźwiedzki Piotr (Górnik Trans.eu Wałbrzych)
5. Pisarczyk Wojciech (KS Pogoń Prudnik)
6. Rostalski Maciej (Biofarm Basket Poznań)
7. Wojtyński Michał (KK Warszawa)
8. Zarzeczny Marcin (Ogniwo Polbit Szczecin)

Sztab szkoleniowy:
Renkiel Piotr – trener
Koziatek Bartłomiej – asystent trenera
Albecka Alicja – fizjoterapeuta

Szeroki skład seniorów 3x3 przygotowuje się do czerwcowych Mistrzostw Świata w Amsterdamie, II Igrzysk Europejskich w Mińsku oraz kwalifikacji do Mistrzostw Europy w Rydze.

Szeroki skład kadry seniorów oraz plan przygotowań dostępny jest TUTAJ
 

udostępnij