Wygrywamy pierwszy mecz na Igrzyskach Europejskich!

Bardzo dobrze swój udział w II Igrzyskach Europejskich rozpoczęła #KoszKadra3x3, która pewnie pokonała Rumunię - 21:9. Jutro kolejny mecz fazy grupowej z Serbią (godz. 15:00).

 

news

Drużyna w składzie Maciej Adamkiewicz, Mariusz Konopatzki, Michał Wojtyński oraz Wojciech Pisarczyk od stanu 3:3, całkowicie zdominowała spotkanie i rzuciła aż 8 punktów z rzędu. Po takim ciosie, rywale nie byli w stanie się podnieść – co dało wygraną przed czasem zespołu z Polski. Mecz zakończyło trafienie z linii rzutów wolnych Wojciecha Pisarczyka.

- Dzisiejsze spotkanie było dla nas najważniejszym meczem w grupie, gdyż zwycięstwo otworzyło nam drogę do ćwierćfinału. Z dwoma punktami już na starcie, łatwiej będzie nam przystąpić do kolejnych spotkań. Byliśmy zdeterminowani i daliśmy z siebie wszystko. Założeniem na to spotkanie była mocna i agresywna obrona - i takie warunki właśnie postawiliśmy rywalowi. To uniemożliwiło im konstruowanie łatwych akcji i zdobywanie punktów. Zabraliśmy z ich repertuaru akcje "pick'n'roll", które w poprzednich turniejach dawały im dużo punktów. Jestem dumny z Naszej drużyny! Zagraliśmy tak jak powinniśmy - na „5+” – mówi Wojciech Pisarczyk.

- Jutrzejszy spotkanie będzie dla nas prawdziwym sprawdzianem, gdyż zagramy z Serbia - nr. 1 światowego rankingu. Ciężko pracowaliśmy od kwietnia aby uzyskać optimum formy właśnie na tą imprezę. Po drodze na Igrzyska Europejskie bywało różnie, jednak wierzę, że liczbę porażek mamy już wykorzystaną. Wygrana na otwarcie dała nam jeszcze większą pewność siebie – dodaje.

Jaka jest kadra Serbii? - Serbia gra agresywnie w obronie i nie odpuszcza gry ani na moment. Nawet jeśli przegrywają wysoko, konsekwentnie realizują swój atak. Musimy być w pełni skoncentrowani i zdeterminowani. Koszykówka 3x3 to bardzo dynamiczna gra, gdzie często decyduje dyspozycja dnia. Ja wierzę, że jutro nasza dyspozycja będzie o jeden punkt lepsza od rywali – kończy Pisarczyk.

Polska - Rumunia 21:9

Skład grupy A:
- Serbia (1)
- Rumunia (8)
- Polska (9)
- Andora (16)

Terminarz grupy A:
21.06, godz. 14:15 Rumunia - Polska
22.06, godz. 15:00 Polska - Serbia
22.06, godz. 16:50 Andora – Polska

Do kolejnej fazy turnieju awansują po dwa najlepsze drużyny z każdej grupy.

 

udostępnij