#KoszKadra awansuje do ćwiercfinału Igrzysk Europejskich!

Kadra Polski 3x3 z bilansem dwóch zwycięstw oraz jeden porazki, awansowała do ćwierćfinału Igrzysk Europejskich w Mińsku. W dniu dzisiejszym Polacy ulegli Serbii oraz wygrali z Andorą. Rywala ćwiercfinałowego poznamy wkrótce.

news

Polacy już po 180 sekundach gry przegrywali 2:7, jednak po kolejnych skutecznych akcjach udało się częściowo zniwelować straty 9:13. Gdy wydawało się, że można powalczyć o zwycięstwo - Serbia serią 6:0 przypieczętowała swoją wygraną.

- Starcie z Serbią było dla nas bardzo ważnym spotkaniem. Szkoda, że nie udało się go wygrać bo to zapewniło by nam pierwsze miejsce w grupie. Jednak ten mecz jest dla nas doskonałym materiałem do analizy, a na pewno też pomoże nam grać lepiej w kolejnych spotkaniach. Serbia grała bardzo agresywnie w obronie, opóźniali bardzo nasz atak. Myślę jednak, że o porażce zadecydowała ilość niewymuszonych strat i słaba skuteczność wrzutach za dwa punkty. W ważnych momentach przeważyło doświadczenie, które było po stronie zdobywców finału WORLD TOUR’a – Team Zemum. Jednak Rumuni pokazali, że można grać z Serbia jak równy z równym. Wyciągamy wnioski i teraz odpoczywamy oczekując rywala ćwierćfinałowego. – mówi Wojciech Pisarczyk.

Polska - Serbia 14:20 (Pisarczyk 6, Adamkiewicz 4, Wojtyński 2, Konopatzki 2)

- Andora mimo braku szans na wyjście z grupy od początku meczu dała nam jasny sygnał, że nie odda tego meczu tak łatwo. Jednak po nerwowym początku, konsekwentnie realizowaliśmy swoją koszykówkę i graliśmy z premedytacją akcje, które przynosiły korzyść. Wolą walki i ogromną chęcią gry w ćwierćfinale, zapewniliśmy sobie wyjście z grupy. Ogromnie się cieszymy, to dla nas wielka wygrana – dodaje Pisarczyk.

Polska - Andora, godz. 21:12 (Adamkiewicz 8, Konopatzki 6, Wojtyński 4, Pisarczyk 3)

Tabela grupy A:
1. Serbia 3/0
2. Polska 2/1
3. Rumunia 1/2
4. Andora 0/3

udostępnij