#KoszKadra3x3 walczyć będzie o awans na Mistrzostwa Europy

Kadra seniorek oraz seniorów już w najbliższy weekend w Rydze, walczyć będzie w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

#KoszKadra3x3 seniorek
Polska (Agnieszka Szott-Hejmej, Aldona Morawiec, Klaudia Sosnowska, Martyna Cebulska) w grupie C zmierzy się w Łotwą oraz Maltą, a do kolejnej rundy awansuje tylko zwycięzca grupy. W kolejnej fazie turnieju najlepsze zespoły z każdej grupy (A, B, C) stworzą jedną grupę i walczyć będą o dwa premiowane awansem miejsca.

- Przed turniejem kwalifikacyjnym czujemy się dobrze, doskonale zdajemy sobie sprawę jaki jest cel i co należy zrobić aby go osiągnąć. Bardzo chcemy awansować do Mistrzostw Europy, jednak należy pamiętać, iż nie mamy łatwej grupy. Łotyszki – gospodynie, właśnie zakończyły rywalizację na Mistrzostwach Świata, mają bardzo dobrze zbilansowany zespół, dobrze rzucający zza łuku oraz dobrze walczący pod koszem. Ciągle jeszcze oglądamy, analizujemy i przygotowujemy się do walki w Rydze. Trochę trudno przeanalizować kadrę Malty, jednak tam najwyższa zawodniczka ma 180 cm wzrostu, a więc będą to zawodniczki małe i będą grać bardzo szybko. Za Nami dużo gier, dużo przygotowań i już wiemy o co w tym wszystkim chodzi. Było dużo rozmów, analiz i teraz tylko trzeba pokazać na boisku to co potrafimy. Trzymajcie za Nas kciuki – 16:40 oraz 21:00 w sobotę! – mówi Agnieszka Szott-Hejmej.

Grupa C:
Polska
Łotwa
Malta

Polska - Malta, sobota, godz. 15:40
Łotwa - Polska, sobota, godz. 20:00

#KoszKadra3x3 seniorów
Polska (Marcin Sroka, Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Przemysław Zamojski) w grupie B zmierzy się ze Szwajcarią, Grecją oraz Macedonią Północną, a do kolejnej rundy podobnie jak w przypadku kobiet – awansują tylko zwycięzcy grup, którzy zagrają ze sobą o dwa premiowane awansem miejsca.

- Ledwo co do Nas dotarło, co zrobiliśmy w Amsterdamie i jak mocno zapisaliśmy się w historii koszykówki w Polsce, a już jutro wyjeżdżamy na kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Rydze. Także czasu na świętowanie nie było za wiele, skupiamy się na następnym turnieju. Robimy skauting drużyn, które mamy w grupie tzn. kadrę Szwajcarii, Macedonii Północnej oraz Grecji. Najbardziej znani Nam są Szwajcarzy, gdyż graliśmy z Nimi na Chellengerze w Bukareszcie w zeszłym roku. Wtedy wygraliśmy, teraz liczymy na to samo i na to, że wyjdziemy z grupy i uda Nam się awansować do turnieju finałowego w Debreczynie – mówi trener kadry Polski Piotr Renkiel.

Grupa B:
Polska
Szwajcaria
Grecja
Macedonia Północna

Polska - Grecja, sobota, godz. 14:00
Polska - Szwajcaria, sobota, godz. 19:00
Macedonia Północna - Polska, niedziela, godz. 12:15

Mistrzostwa Europy odbędą się w węgierskim Debreczynie od 30 sierpnia do 2 września br.

 

 

udostępnij