Juniorki utrzymują się w dywizji A!

Po meczu, w ktorym żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi większej niż sześć punktów, reprezentacja Polski do lat 18 pokonała Serbię 71:67 i tym samym utrzymała się w dywizji A mistrzostw Europy. 

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

To był mecz, w którym prowadzenie zmieniało się szesnastokrotnie. Dłużej przewagę miały podopieczne Macieja Gordona, ale w żadnym momencie spotkania nie była ona większa niż sześć punktów. 

Na 50 sekund przed końcem było 67:67. Wówczas z półdystansu trafiła Julia Bazan, która kilka chwil później przechwyciła piłkę i miała możliwość wykonywac rzuty wolne. Rozgrywająca naszej kadry wykorzystała jedną próbę, a rzuty rywalek nie znalazły drogi do kosza. Julia Bazan jednym celnym rzutem wolnym ustaliła też wynik spotkania.

Polki popełniły mniej strat niż rywalki, wymusiły też więcej przewinien, po których miały szanse wykonywać rzuty wolne.

Wygrana z Serbią oznacza, że Biało-Czerwone utrzymały się w dywizji A i w ostatnich dwóch meczach turnieju zagrają o miejsca 9 - 12. Pierwszym rywalem będzie Belgia.

Serbia - Polska 67:71 (12:15, 18:19, 24;22, 13:15)
Punkty dla Polski: E. Kośla 17, M. Szymkiewicz 15 (3), J. Bazan 14, A. Rogozińska 7 (1), A. Pszczolarska, W. Piechowiak 5, N. Kurach 4, Z. Kulińska 2, A. Ustowska 1, W. Dudek 0, K. Borkowska 0, M. Kowalska 0.

udostępnij