#KoszKadra3x3 K z dużym sukcesem podczas Women’s Series

Kadra Polski 3x3 K turniej w La Rochelle zakończyła w półfinale, jednak dość duży sukces drużyna osiągnęła już w ćwierćfinale - gdzie pokonała 18:14 aktualne mistrzynie świata Chinki.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

Polska w składzie Agnieszka Szott-Hejmej, Aldona Morawiec, Klaudia Sosnowska oraz Martyna Cebulska w swoim drugim w historii turnieju z cyklu Women’s Series, rywalizację zakończyła na fazie półfinałowej po porażce 13:20 z Francją. Była to druga porażka z „Trójkolorowymi” w La Rochelle, pierwsza przytrafiła się w meczu otwarcia 7:18.

Porażką zakończył się także drugi grupowy mecz z Rosją 15:20, natomiast w spotkaniu o przepustkę do dalszej gry Polki wygrały z Holenderkami 12:7. Takie wyniki za rywala w ćwierćfinale dały aktualne mistrzynie świata – Chinki, które od samego początku musiały gonić bardzo dobrze dysponowane Polki. Pogoń przyniosła skutek, gdyż od stanu 12:6 dość szybko zrobiło się po 13. Ostatnie jednak akcje należały do kadry Polski, które zasłużenie pokonały utytułowane rywalki.

Komplet wyników:
Francja – Polska 18:7
Polska – Rosja 15:20
Holandia – Polska 7:12
Chiny – Polska 14:18
Francja – Polska 20:13

Kolejnym turniejem w jakim udział weźmie Reprezentacja Polski 3x3 będzie 3 oraz 4 sierpnia Women’s Series w Pradze. Zespół przygotowuje się także do Mistrzostw Europy 3x3, które rozegrane zostaną na przełomie sierpnia oraz września w Debreczynie.

 

udostępnij