#KoszKadra3x3 U23 K oraz M wygrywa Ligę Narodów U23 we Lwowie!

Pierwszy przystanek Ligi Naródów U23 na Ukrainie był bardzo szczęśliwy dla obu kadr Polski 3x3 U23, które pokonały w meczach finałowych drużyny gospodarzy.

news

Tylko pierwszy mecz Polek (Marcinkowska Marta, Papiernik Weronika, Pawłowska Anna, Siemienas Sylwia) został rozegrany na zewnątrz, gdyż wszystkie pozostałe z powodu złych warunków atmosferycznych zostały przeniesione do hali.

Fazę grupową #KoszKadra3x3 U23 K zakończyła z bilansem 1-1 po wygranej nad Rumunią oraz porażką z Czeszkami. W półfinale los przydzielił za rywala Słowację, która została pokonana 16:7. Finałowe starcie zacięte było tylko w pierwszej jego części, gdyż w kolejnych minutach Polki nie dały szans rywalowi i wypunktowały 21:14.

Kadra U23 M (Jankowski Bartosz, Gołębiowski Daniel, Konopatzki Mariusz, Sitnik Michał) ani razu nie zeszła z boiska pokonała, a do tego 3 z 4 spotkań wygrała przed czasem. Kolejno były to zespoły z Czech, Rumunii, Węgier oraz Ukrainy.

Liga Narodów U23 wystartowała w 2017 roku i już teraz można śmiało powiedzieć, iż był to trafiony pomysł. Turnieje znacznie pomagają doskonalić formę, która może w przyszłości pomóc podczas Mistrzostw Świata 3x3 czy też Igrzysk Olimpijskich. Turnieje składają się z trzech dywizji po sześć drużyn narodowych każda. W każdym mieście-gospodarzy rozgrywane są po dwa przystanki turniejowe. Zakończyła się już rywalizacja w konferencji zachodniej oraz azjatyckiej + Rosja i Białoruś.

Punktacja turniejów kwalifikacyjnych National League U23:
1 – 100 punktów
2 – 80 punktów
3 – 70 punktów
4 – 60 punktów
5 – 50 punktów
6 – 45 punktów

Terminarz:
26 – 28 lipiec Lwów (Ukraina)
2 – 4 sierpień Szolnok (Węgry)
14 – 26 sierpień Debreczyn (Węgry)

 

 

udostępnij