#KoszKadra3x3 kobiet ze srebrnymi medalami w Pradze! Grał także męski team Studio Budza

W czeskiej Pradze #KoszKadra3x3 kobiet pokonała w półfinale Hiszpanię i zameldowała się w finale kolejnego turnieju z cyklu Women’s Series. W fazie kwalifikacyjnej zagrał natomiast mistrz Polski 3x3 – Studio Budza.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

Polki w składzie Agnieszka Szott-Hejmej, Klaudia Sosnowska, Aldona Morawiec, Martyna Cebulska bardzo dobrze i przede wszystkim skutecznie rozpoczęły spotkanie z Hiszpanią, co zaprocentowało w dalszej części spotkania. Skuteczna po raz kolejny była Morawiec, która poprowadziła drużynę do finału.

W meczu o „złoto” rywalem była Kanada, która dość mocno rozpoczęła spotkanie i wyszła na 4-punktowe prowadzenie. Od tego momentu Polki zaczęły punktować, co przy narastającym zmęczeniu rywalek dawało efekty oraz… remis. Jednakże w samej końcówce to Kanadyjki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W klasyfikacji generalnej Women's Series Polska awansowała z 16 na 10 pozycję z dorobkiem 180 punktów. Prowadzi z dużą przewagą Francja (520), przed Czechami (310).

GALERIA Z II DNIA TURNIEJU

Także w sobotni poranek do gry włączyła się kadrą męska, a dokładniej mistrz Polski 3x3 ze Szczecina. Studio Budza (Maciej Adamkiewicz, Marcin Chudy, Marcin Zarzeczny, Łukasz Diduszko) w pierwszym meczu było blisko wygranej nad ekipą z Hagi, lecz ostatecznie ze zwycięstwa mogli cieszyć się rywale – 21:17.

W drugim meczu trzeba było wygrać, aby liczyć się jeszcze w grze o awans. Od początku drużyna z Polski grała mocno, co dało wygraną do 16. Niestety w ostatnim meczu Anwerpia wygrała z Hagą 22:18 – co przy 18 punktach ekipy z Hagi oznaczało brak awansu do turnieju głównego.

 

udostępnij