Juniorzy awansowali do dywizji A mistrzostw Europy!

Reprezentacja Polski do lat 18 mężczyzn zagra w finale mistrzostw Europy dywizji B. W półfinale Biało-Czerwoni pokonali Czechy 76:58, wyraźnie wygrywając czwartą kwartę. Tym samym podopieczni Andrzeja Adamka awansowali do dywizji A.

Polacy fazę grupową zakończyli z bilansem 4-1, co zapewniło im pierwsze miejsce w grupie A.

Do wywalczenia miejsca w dywizji A KoszKadra juniorów potrzebowała jednak jeszcze dwóch wygranych. W ćwierćfinale gracze znad Wisły ograli Gruzję 67:44, w drugiej połowie tracąc tylko 15 punktów.

Mecz z Czechami rozpoczął się po myśli Polaków. Od wyniku 10:9 nasz zespół rzucił 9 punktów z rzędu, wypracowując kilkupunktową przewagę. Rywale jeszcze przed przerwą zbliżyli się na odległość jednego trafienia z gry, ale w żadnym momencie nie wyszli na prowadzenie.

Wynik oscylował wokół remisu do początku czwartej kwarty. Na początku ostatniej części podstawowego czasu gry po podaniu Kacpra Gordona za trzy trafił Igor Kozlowski, a kilka chwil później przewagę Polaków zwiększył Kacper Marchewka.

Po kilku nieudanych akcjach w ataku Czesi w końcu trafili z gry, ale wówczas dwie trójki w dwóch kolejnych akcjach trafił Gordon. Od tego momentu przewaga Polaków nie była już mniejsza niż 10 punktów.

Najwięcej punktów (po 15) Kacper Gordon oraz Kacper Marchewka. 8 punktów, 8 asyst i 5 zbiórek miał Mateusz Kaszowski.

Polska - Czechy 76:58 (24:15, 12:16, 16:17, 24:10)

Punkty dla Polski: K.Gordon 15, K.Marchewka 15, I. Kozłowski 13, B. Kulikowski 11, Sz. Zapała 10, M.Kaszowski 8, K. Kłaczek 3, A. Sobkowiak 1, W. Tomaszewski 0, S. Rompa 0.