#KoszKadra3x3 U18 kobiet oraz mężczyzn walczy o Mistrzostwa Europy

Obie kadry w pierwszym dniu turnieju w Rieti zanotowały po jednym zwycięstwie, zgodnie były to wygrane nad Irlandią. Jutro kolejne spotkania grupowe oraz decydująca walka o awans. W dniu dzisiejszym walczyli także brązowi medaliści z Amsterdamu, którzy w Tartu dotarli do finału.

news

Polki w składzie Aleksandra Pszczolarska, Aleksandra Ustowska, Martyna Kowalska, Zuzanna Rudenko w dniu dzisiejszym rozegrały tylko jedno spotkanie, które zakończyło się pewną wygraną 21:13 nad Irlandią. Drugi mecz z Włoszkami jutro o godz. 17:10.

W rywalizacji panów Polacy (Bartosz Chodukiewicz, Aleksander Lentka, Szymon Sobiech, Daniel Ziółkowski) także mogli cieszyć się z wygranej nad Irlandią 19:8, jednak w pierwszym meczu nie udało pokonać się Chorwacji – 6:21. Jutro kolejne dwa mecze grupowe z Włochami o godz. 17:30 oraz Niemcami o godz. 18:40.

W estońskim Tartu Energa 3x3 Gdańsk w składzie z brązowymi medalistami mistrzostw świata z Amsterdamu, pewnie wygrała dwa spotkania grupowe oraz górą była w meczu półfinałowym. Niestety w finale musiała uznać wyższość ekipy z Litwy – 14:21.

 

udostępnij