Rosjanki lepsze od Polek w ME U20

Reprezentacja Polski do lat 20 kobiet nie sprostała Rosji w drugim meczu mistrzostw Europy dywizji A. W Klatovy Biało-Czerwone przegrały 43:65 i przed ostatnim meczem grupowym z Czechami mają bilans 1-1.

news Zdjęcia | KS

Jeszcze na początku drugiej kwarty wynik oscylował wokół remisu. Niestety od wyniku 17:18, rywalki kolejny fragment wygrały 11:3, dzięki czemu na przerwę schodziły przy dziewięciopunktowym prowadzeniu. W drugiej połowie przewaga Rosjanek powiększała się z każdą minutą.

Nasz zespół przez całe spotkanie miał problem ze skutecznością, trafiając m.in. tylko 2 z 16 rzutów z dystansu, w tym ani jednego po zmianie stron.

W meczu z Rosją tylko jedna zawodniczka przebywała na parkiecie dłużej niż 22,5 minuty.

Ostatnie spotkanie grupowe Polki rozegrają w poniedziałek o godzinie 18.

Rosja - Polska 65:43 (18:17, 19:11, 13:8, 15:7)
Punkty dla Polski: A. Grabska 9 (1), K. Stefańczyk 8, K. Matkowska 7 (1), A. Winkowska 7, M. Leszczyńska 5, A. Wojtala 4, L. Banaszak 2, W. Duchnowska 1, N. Łopińska 0, A. Falkowska 0, K. Szydłowska 0, O. Trzeciak 0.