Polki zagrają o 7. miejsce w ME do lat 20

Reprezentacja Polski do lat 20 kobiet zagra w niedzielę z Węgrami o siódmie miejsce w mistrzostwach Europy dywizji A. W starciu o możliwość gry o 5. miejsce Biało-Czerwone nie sprostały Serbkom, przegrywając 47:70.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Spotkanie od początku nie układało się po myśli Polek. Rywalki szybko wypracowały kilkupunktową przewagę, której nie tylko nie straciły do końcowej syreny, ale poza czwartą kwartą, potrafiły ją systematycznie powiększyć.

Dzięki dobrej obronie blisko przez 7 minut na przełomie pierwszej i drugiej kwarty podopieczne Krzysztofa Szewczyka nie straciły punktu, niestety w tym czasie zdołały rzucić tylko sześć, dlatego nawet w tym fragmencie nie potrafiły wyjść na prowadzenie.

Serbki były skuteczniejsze w polu trzech sekund, przy podobnej liczbie prób, trafiły też o pięć rzutów z dystansu więcej.

O siódmie miejsce w rozgrywanym w Czechach turnieju Biało-Czerwone zmierzą się w niedzielę z Węgrami. Początek spotkania o godzinie 13.

Serbia - Polska 70:47 (17:12, 17:9, 21:10, 15:16)
Punkty dla Polski: A. Wojtala 8 (1), K. Stefańczyk 7 (1), M. Leszczyńska 6, A. Falkowska 6, L. Banaszak 5, A. Winkowska 5, K. Szydłowska 5, A. Grabska 3 (1), O. Trzeciak 2, W. Duchnowska 0, N. Łopińska 0, K. Matkowska 0.