Energa 3x3 Gdańsk zagra w FIBA 3x3 World Tour!

Drużyna złożona z brązowych medalistów Mistrzostw Świata w Amsterdamie, awans na elitarny World Tour do Lozanny zapewniła sobie grą w finale turnieju Tallinn Open Quest w zeszły weekend. Teraz przetarcie w Challengerze na Słowenii zakończyło się dobrym wynikiem i dotarciem do półfinału.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

Energa 3x3 (Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Marcin Sroka oraz Przemysław Zamojski) drogę do turnieju głównego rozpoczęła w fazie kwalifikacyjnej, gdzie komplet zwycięstw (2-0) zapewnił 1. miejsce. Szczególnie zacięty był drugi mecz z Domzale (21:20), zakończony decydującym trafieniem Pawła Pawłowskiego!

W fazie grupowej rywalami były ekipy Princeton (porażka 14:20) oraz Korolev (wygrana 21:13). Takie wyniki dały awans do ćwierćfinału, a tam za rywala litewski – Sakiai. Dobre spotkanie zakończyło się wygraną 20:13 i trzeba było przygotować się na serbski Vrbas. Także dobre spotkanie, pełne walki zakończyło się niestety jednopunktową porażką (18:19).

Także do półfinału dotarła ekipa Jeddah z Szymonem Rduchem w składzie, która musiała w nim uznać wyższość słoweńskiego Piranu (16:17).

Turniej w Lozannie odbędzie się 23 oraz 24 sierpnia, a Energa 3x3 Gdańsk rywalizację rozpocznie w kwalifikacjach z ekipami z Niemiec (Hamburg) oraz Hiszpanii (Barcelona NSNG Team). W przypadku awansu do turnieju głównego rywalami będą podobnie jak na Słowenii - Princeton oraz Korolev.

***

W Polsce w miniony weekend odbyły się także dwa turnieje z udziałem zawodników #KoszKadra3x3 U23.

Podczas Mistrzostw Radomia emocji było bardzo dużo, a najlepsza okazała się być ekipa KoszKadra U23 1 (Kacper Mościcki, Marcel Kapuściński, Michał Szwedo, Sebastian Dąbęk), która pokonała w finale Kottrans 1 (21:19).

KoszKadra U23 2 (Sebastian Kotowski, Arkadiusz Adamczyk, Patryk Lis, Patryk Wydra) zajęła ostatecznie w turnieju 6. miejsce.

W Kaliszu natomiast podczas Grzeski Kaliski Streetball drużyny U23, zakończyły rywalizację na fazie półfinałowej.

Składy drużyn:
„1” – Kacper Mościcki, Kamil Waniewski, Mikołaj Krakowiak, Sebastian Dąbek
„2” – Sebastian Kotowski, Arkadiusz Adamczyk, Patryk Lis, Patryk Wydra

Także w Kaliszu rywalizowali Mistrzowie Polski w koszykówce 3x3 – Studio Budza (Marcin Zarzeczny, Maciej Adamkiewicz, Marcin Chudy, Łukasz Diduszko), którzy w finale turnieju pokonali 21:12 ControlTec Wrocław.

 

 

udostępnij