Ćwierćfinał ME nie dla kadetek

Reprezentacja Polski do lat 16 kobiet nie zagra w ćwierćfinale mistrzostw Europy dywizji A. W 1/8 finału podopieczne Adama Kubaszczyka po wyrównanym spotkaniu uległy Belgii 51:58.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Bój o najlepszą ósemkę mistrzostw Europy był wyrównany przez całe zawody. Tylko w połowie drugiej kwarty rywalki zdołały wypracować ośmiopunktową przewagę, którą nasz zespół odrobił po zmianie stron.

Polki w trzeciej kwarcie trafiły m.in. cztery rzuty za trzy punkty, dzięki czemu na początku czwartej odsłony prowadziły 47:41. Niestety podobnie jak w meczu z Grecją od tego momentu punkty zdobywały już głównie rywalki. Przy wyniku 51:52 Polki miały kilka akcji, po których mogły wyjść na prowadzenie, ale żadna z nich nie zakończyła sie sukcesem. W odpowiedzi w krótkim odstępie czasu Belgijki trafiły dwa rzuty spod kosza, rozstrzygając zawody na swoją korzyść.

W najbliższych dniach nasza kadra rywalizować będzie o miejsca 9 - 16 w ME. Pierwsze spotkanie Biało-Czerwone rozegrają we wtorek o 14:15 z Finlandią. Wygrana zapewni Polkom utrzymanie w dywizji A.

Belgia - Polska 58:51 (16:12, 13:13, 12:19, 17:7)
Punkty dla Polski: A. Makurat 21 (5), M. Masłowska 9, M. Sztąberska 9 (2), M. Kurkowiak 4, E. Kalenik 3 (1), M. Kozłowska 2, A. Przyszlak 2, M. Pawlak 1, J. Michniewicz 0, M. Walczak 0, M. Piasecka 0, W. Jastrzębska 0.