ME Wózki: Wygrana na otwarcie

Podopieczni Piotra Łuszyńskiego w meczu otwarcia Mistrzostw Europy w koszykówce na wózkach pewnie pokonali reprezentację Szwajcarii 79:53.

W pierwszej kwarcie najlepiej spisywał się Dominik Mosler, który rzucił 9 punktów, z kolei Marcin Balcerowski 5. Szwajcarzy starali się gonić wynik, ale to Polacy pokazywali większe doświadczenie. Ostatecznie pierwsza kwarta skończyła się 18:12.

W drugiej kwarcie Szwajcarzy tylko na chwilę zbliżyli się do wyniku, ale Polacy nie dawali za wygraną, szczególne w walce pod koszem. Do połowy nasi reprezentanci prowadzili 34:26.

Po przerwie przewaga podopiecznych Piotra Łuszczyńskiego rosła z sekundy na sekundę. Kilkoma efektownymi kontrami popisał się Mateusz Filipski. Po 30 minutach przewaga wynosiła 26 oczek (62:36).

W ostatnich 10 minutach to Polacy dyktowali warunki i nie pozwolili Szwajcarom na zbyt wiele. Przy dopingu kilkuset kibiców z Wałbrzycha Polacy zakończyli pierwszy mecz mistrzostw ze zwycięstwem.

- Zaczęliśmy trochę nerwowo, tak jak się spodziewałem, pierwsza połowa szła nam pod górkę, ale to wszystko było spowodowane presją, która rosła od kilku tygodni. – mówił po meczu Trener Łuszyński – Na szczęście gramy u siebie, pierwsze koty za płoty, teraz szykujemy się na kolejne mecze, które będą ważyły o naszej pozycji w tabeli.

Polska - Szwajcaria 79:53

Polska: Sobieraj 0, Mosler 13, Łyko 0, Kozaryna 0, Bandura 16, Macek 4, Łabędzki 6, Filipski 11, Darnikowski 2, Bonio 0, Łuszyński 14, Balcerowski 13

Szwajcaria: Binda 2, Hausmmann 6, Vardo 4, Hafeli 21, Gailard 0, Wahab 10, Lampart-Basso 0, Amacher 7, Real 0, Jauch 3