ME Wózki: Ostatni dzień fazy grupowej

To arcyważny dzień w kontekście meczu Polskiej reprezentacji. Naszym rywalem o godzinie 19.00 będzie Austria, która w grupie A zajmuje ostatnie miejsce. Austriacy nie wygrali jeszcze ani jednego meczu, a najwięcej punktów, ile zdołali rzucić to 49.

Ale zacznijmy od początku, grupa A gra w hali Aqua Zdrój

O 14.30 pierwszy mecz będzie niezwykle widowiskowy – zagrają Wielka Brytania i Niemcy, czyli miejsca 1 i 2 w tabeli. Nie bez powodu drużyny dają z siebie wszystko w tych meczach, bo układ w tabeli determinuje rywala w kolejnej rundzie.

O 16:00 Włosi podejmą Szwajcarię. Dla nas ten mecz też jest istotny, bo Szwajcaria jest w tabeli za Polską i choć małe punkty działają na korzyść Polaków, to trzeba dmuchać na zimne. Włosi zajmują 3 miejsce w tabeli i raczej nie mają szans na wspięcie się wyżej, ale swojego miejsca też łatwo nie oddadzą.

Na koniec dnia, o godzinie 19:00 najważniejszy pojedynek dnia. Polska zagra z Austrią i choć sprawa wydaje się bardzo łatwa nie wolno lekceważyć rywala. Austria nie wygrała żadnego meczu, ale to nie sprawia, że nie będą walczyć o każdą piłkę!

Grupa B gra w OSiR Świebodzice

Na początek o 14:00 zagra Francja z Rosją. Wielką niespodzianką byłaby przegrana Francuzów, ponieważ Rosja nie zanotowała jeszcze żadnego zwycięstwa. Pamiętajmy jednak, że to jest sport, a o wyniku będziemy mogli rozmawiać po ostatnim gwizdku.

O 16:15 zagrają miejsca 3 i 5 z tabeli grupy B czyli Holandia z Izraelem. Trzecie miejsce Holendrów wydaje się być pewne, ale walczący o każdy punkt Izrael może popsuć humory rywalom.

Ostatnim meczem w Świebodzicach będzie spotkanie Turcja – Hiszpania, czyli miejsca 2 i 1 w tabeli grupy B. Tu także nikt nie zabierze ręki z piłki, choćby dlatego, że obydwa zespoły nie odnotowały jeszcze żadnej porażki.

udostępnij