Poznaliśmy gospodarzy turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk

Chorwacja (Split), Kanada (Victoria), Litwa (Kowno) oraz Serbia (Belgrad) będą gospodarzami turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich. Odbędą się one od 23 do 28 czerwca 2020 r. Losowanie grup już 27 listopada.

news Zdjęcia | Andrzej Romański


Dzięki świetnemu wynikowi na mistrzostwach świata w Chinach reprezentacja Polski uzyskała możliwość zagrania w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio.

W tej imprezie zagwarantowany udział mają już gospodarze - Japonia, a także Argentyna, Australia, Hiszpania, Francja, Iran, Nigeria i Stany Zjednoczone. Do nich dołączą cztery drużyny (zwycięzcy) z dodatkowych turniejów kwalifikacyjnych.

24 reprezentacje zostaną podzielone na cztery grupy po sześć zespołów. Mecze rozgrywane będą w Chorwacji (Split), Kanadzie (Victoria), na Litwie (Kowno) oraz w Serbii (Belgrad). Losowanie odbędzie się już 27 listopada. Będzie je można zobaczyć na kanale YouTube FIBA.

Uczestnicy turniejów kwalifikacyjnych: Angola, Brazylia, Kanada, Chiny, Chorwacja, Czechy, Dominikana, Niemcy, Grecja, Włochy, Korea Południowa, Litwa, Meksyk, Nowa Zelandia, POLSKA, Portoryko, Rosja, Senegal, Serbia, Słowenia, Tunezja, Turcja, Urugwaj, Wenezuela.

 

udostępnij