Zła passa Biofarmu Basket, kolejna wygrana Górnik Trans.eu

Siódme zwycięstwo w rozgrywkach pierwszej ligi zanotował Górnik Trans.eu, który na początku drugiej kwarty przegrywał w Opolu już 13:29. Ostatniego miejsca w tabeli nie może opuścić Biofarm Basket. Tym razem drużyna z Wielkopolski uległa na wyjeździe Enerdze Kotwicy Kołobrzeg. Udany debiut w barwach Czarodziei z Wydm zanotował Jakub Dłoniak - 19 pkt, 3 zbiórki i 3 asysty.

news Zdjęcia | Dominik Hołda, walbrzych.dlawas.info

WKK Wrocław jest najdłużej niepokonanym w tym momencie zespołem pierwszej ligi. Podopieczni Tomasza Niedbalskiego wygrali czwarte spotkanie z rzędu, tym razem pokonując na wyjeździe Timeout Polonię 1912 Leszno. Złą passę przerwał Rawlplug Sokół, który w starciu najdłużej grających w pierwszej lidze drużyn pokonał Elektrobud-Investment ZB Pruszków.

Mimo braków kadrowych STK Czarni pokonali w Tychach miejscowy GKS. Kiepski początek spotkania nie przeszkodził Pogoni Prudnik w pokonaniu Zetkamy Doralu Nysa.

STK Czarni Słupsk

Energa Kotwica Kołobrzeg - Biofarm Basket Poznań (niedziela, godzina 17:00)
Weegree AZS Politechnika Opolska - Górnik Trans.eu Wałbrzych (niedziela, godzina 17:30)